środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Kultura

Barwinok z Winnicy w lutym przyjedzie do Raciborza

30.11.2018 15:20 | 0 komentarzy | kozz

Rewelacyjny zespół ludowy z ukraińskiej Winnicy ponownie zawita do Raciborza. Planowany jest podwójny koncert 6 lutego w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina.

Barwinok z Winnicy w lutym przyjedzie do Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Fantastyczne układy taneczne i niesamowita sprawność młodych tancerzy, przeradzają się w niezwykłe widowisko. Młodzi Ukraińcy nie tylko świetnie tańczą, ale też śpiewają. W swoim repertuarze mają także polskie pieśni. Swoje występy urozmaicają także grą na bębnach. Momentami na scenie pojawia się aż 60 tancerzy!

Będzie to druga wizyta zespołu Barwinok w Raciborzu. Ukraińcy ponownie przyjadą na zaproszenie szefowej Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło", Aldony Krupy-Gawron. Poprzednio gościli w czerwcu 2018 roku podczas raciborskiego festiwalu "Śląsk - Kraina Wielu Kultur". Wówczas wywołali ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców i stąd też ponowny ich przyjazd na ziemię raciborską.

Tancerze z zespołu "Raciborzanie" należącego do SKZR "Źródło" dwukrotnie brali udział w festiwalu organizowanym przez Barwinok. Przyjaźń polsko-ukraińska między tymi zespołami nawiązała się w 2016 roku podczas festiwalu w rumuńskim Jassy.

Barwinok to najlepszy młodzieżowy zespół na Ukrainie, nagradzany wielokrotnie poza granicami kraju. Ich występy są cenione nie tylko na Ukrainie i w Polsce, ale także w całej Europie.