Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Przed urzędem miasta rosły dwie lipy. Już ich nie ma

28.11.2018 18:13 | 12 komentarzy | mak

W ciągu kilku godzin wycięto dwie okazałe lipy, które rosły przed Urzędem Miasta w Rydułtowach. Urzędnicy wyjaśniają, że decyzja o wycince zapadła po kontroli przeprowadzonej przez strażaków. - Chodzi o bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędu - tłumaczą.

Przed urzędem miasta rosły dwie lipy. Już ich nie ma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już jakiś czas temu strażacy przeprowadzili obowiązkową kontrolę budynku rydułtowskiego urzędu miasta pod kątem przepisów przeciwpożarowych. Wyniki tej kontroli wskazały, że ze względu na konieczność zapewnienia drogi ewakuacyjnej i pożarowej trzeba usunąć dwie lipy, które rosną bezpośrednio przed budynkiem. Wielu osobom taka decyzja się nie spodobała. - Ciekawe że przez tyle lat nikomu nie przeszkadzały te drzewa a tu nagle taka odmiana - komentował jeden z mieszkańców. Oficjalnie żadna skarga czy pismo w obronie drzew jednak nie wpłynęło.

Do wycinki doszło 28 listopada. Urzędnicy tłumaczą, że nie było wyjścia, bo strażacy nałożyli decyzję. Zgodnie z nią drzewa miały zostać usunięte najpóźniej w sierpniu, jednak ze względu na okres lęgowy ptaków przesunięto ją na listopad.

Rydułtowscy urzędnicy opublikowali decyzję wydaną przez straż pożarną (poniżej fragment):