Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Tomas i Skupień pokierują radą

29.11.2018 07:00 | 0 komentarzy | art

Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się 20 listopada, rada gminy w Godowie wybrała przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.

Tomas i Skupień pokierują radą
Zygmunt Skupień odbiera gratulacje po wyborze na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Gminy Godów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewodniczącym rady gminy zgodnie z przewidywaniami został Antoni Tomas, który był jedynym kandydatem. Dostał 14 głosów i został przewodniczącym po raz czwarty z rzędu.

Z kolei wiceprzewodniczącym rady gminy został Zygmunt Skupień, najstarszy wiekiem radny w godowskiej radzie. W jego przypadku radni byli zgodni - kandydaturę poparło wszystkich 15 radnych. - Zygmunt Skupień to radny, który ma ogromne doświadczenie, jest koleżeński, bardzo pomagał nowym radnym, kiedy wchodzili do rady – podkreślił radny Jacek Kołek.

Na pierwszym posiedzeniu radni wybrali również członków komisji stałych rady. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Tomasz Nawrat, jego zastępcą Paweł Klimek. Skład komisji uzupełniają Bogusław Dziędziel, Zbigniew Gajek i Jacek Kołek.

Przewodniczącym komisji skarg, wniosków i petycji został Michał Kuczak, jego zastępcą Krzysztof Kiermaszek. Członkami komisji zostali Łukasz Balcar, Teresa Ptak i Stanisław Tatarczyk. Ten ostatni został przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego i budżetu. Zastępcą Tatarczyka w tej komisji został Łukasz Balcar. Skład komisji uzupełniają Kamil Gąsior, Michał Kuczak i Zygmunt Skupień.

Przewodniczącym komisji mienia komunalnego, ochrony środowiska i bezpieczeństwa publicznego został Krzysztof Kubica, a jego zastępcą Jacek Kołek. Skład komisji uzupełniają Krzysztof Kiermaszek, Stanisław Palowski i Zygmunt Skupień.

Z kolei przewodniczącym komisji edukacji, kultury i zdrowia został Bogusław Dziędziel, jego zastępcą Zbigniew Gajek. Skład komisji uzupełniają Kamil Gąsior, Paweł Klimek, Krzysztof Kubica, Tomasz Nawrat, Stanisław Palowski i Teresa Ptak.

Podczas obrad na kolejną kadencję został zaprzysiężony wójt Mariusz Adamczyk.

(art)