Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Uczniowie z Raciborza w poszukiwaniu szczęścia i miłości

28.11.2018 09:30 | 0 komentarzy | ż

Październik i listopad w CKZiU nr 1 przebiegał pod hasłem promocji zdrowego stylu życia oraz propagowania wśród młodzieży postaw prospołecznych wobec osób potrzebujących.

Uczniowie z Raciborza w poszukiwaniu szczęścia i miłości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W październiku uczniowie klas pierwszych Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia zamienili się w poszukiwaczy skarbów, jakimi są głębokie szczęście, trwała miłość, realizacja w życiu własnych pasji i marzeń oraz pomoc drugiemu człowiekowi. W trakcie programu "Archipelag Skarbów" uczniowie przemierzali różne wyspy, ucząc się jak radzić sobie z "tygrysami", które mieszkają w "dżungli", którą jest wnętrze każdego człowieka.

Dzięki uczestnictwu w programie młodzież zdobyła konkretne wskazówki, jak radzić sobie z żywiołem zmysłów, emocji, ze złością i gniewem. Udział młodzieży w programie był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym przez Miasto Racibórz.

Uczniowie brali aktywny udział w programie. Z dużym zaangażowaniem włączyli się w "Festiwal Twórczości", podczas którego prezentowali własne pomysły na "dobre i zdrowe życie". Młodzież oceniła program bardzo wysoko – wystawiając ocenę 5+.

źródło: Pedagodzy Centrum nr 1/CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż