Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Rafako na plusie, ale z ogromnym spadkiem sprzedaży i zysku

28.11.2018 09:20 | 0 komentarzy | ż

Lawinowy spadek przychodów ze sprzedaży oraz zysku w Grupie Rafako.

Rafako na plusie, ale z ogromnym spadkiem sprzedaży i zysku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa Rafako wydała komunikat podsumowujący wyniki finansowe za III kwartał tego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 260 mln zł. Przełożyło się to na 7 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej. W porównaniu z analogicznym poprzedniego roku zysk netto był niższy o 60%.

Przychody Grupy Rafako w III kwartale 2018 r. były o 43% niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego oraz o 21% niższe w porównaniu z drugim kwartałem tego roku. Rzecznik prasowy Grupy PBG Jacek Balcer wskazuje, że przyczyn spadku przychodów ze sprzedaży należy upatrywać w zaawansowaniu prac w Jaworznie oraz przesunięciach na kontraktach w Wilnie oraz Lombok (Indonezja).

- W trzecim kwartale bieżącego roku Grupie Rafako udaje się utrzymać trend spadkowy kosztów sprzedaży oraz kosztów ogólnego zarządu, które wyniosły odpowiednio 5,7 mln zł i 12,2 mln zł (w sumie blisko 18 mln zł) - informuje J. Balcer. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, koszty sprzedaży i zarządu w Grupie Rafako spadły o 23%.

Szczegóły:

Pobierz Komentarz Spółki do wyników Grupy RAFAKO za 3Q2018.pdf (format pdf, rozmiar ~873.15 k)

źródło: Rafako, oprac. ż, fot. Rafako