Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Wędkarze nie połowią w Rybniku przez stan ALFA w województwie

27.11.2018 16:27 | 1 komentarz | acz

Od 28 listopada do 21 grudnia obowiązywać będzie bezwzględny zakaz pływania jednostek pływających po wodach głównego zbiornika Zalewu Rybnickiego. Chodzi o bezpieczeństwo rybnickiej elektrowni.

Wędkarze nie połowią w Rybniku przez stan ALFA w województwie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyczyną zakazu jest zbliżający się Szczyt Klimatyczny COP24 i związane z nim podwyższone ryzyko wystąpienia zagrożeń lub incydentów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

Zakaz nie dotyczy jednostek Policji, Straży Pożarnej oraz PGE Energia Ciepła Oddział w Rybniku.

Ponadto, w związku z konferencją COP24, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków. Stopień alarmowy obowiązuje od 26 listopada od godz. 00:00 do 15 grudnia do godz. 23:59.

Wprowadzenie stopnia alarmowego „ALFA” ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności. W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne.