środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Robert Myśliwy żegna się z urzędem

27.11.2018 14:59 | 4 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 15:15

TEKST AKTUALIZOWANY

Następca Roberta Myśliwego ma zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Robert Myśliwy żegna się z urzędem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Dariusz Polowy spotkał się z naczelnikiem wydziału oświaty Robertem Myśliwym. Efektem rozmowy jest rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Na prośbę Roberta Myśliwego okres wypowiedzenia został wydłużony o dwa tygodnie. Oznacza to, że formalnie R. Myśliwy będzie pracował w urzędzie do 15 marca 2019 r.

Podczas zorganizowanej w minionym tygodniu konferencji prasowej D. Polowy krytycznie wypowiadał się o stanie raciborskiej oświaty. Uważa, że na tym polu doszło w naszym mieście do "wieloletnich zaniedbań". - Nie podejmowano działań w kierunku racjonalizacji oświaty. Z takimi problemami trzeba się mierzyć, choć bywa to bolesne - powiedział D. Polowy. Dodał, że następca R. Myśliwego zostanie wyłoniony w drodze konkursu (zobacz: Pierwsza posesyjna konferencja prasowa prezydenta Polowego, Radny Lenk zarzuca prezydentowi Polowemu hipokryzję)

W ostatnich wyborach samorządowych R. Myśliwy był kandydatem na prezydenta Raciborza z ramieniaKomitetu Wyborczego Wyborców TAK. W trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że albo wygra wybory, albo odejdzie z urzędu. Ostatecznie w wyborach uzyskał piąty wynik, ustępując L. Nowackiej, M. Ficie, M. Lenkowi i D. Polowemu.

Robert Myśliwy został naczelnikiem wydziału edukacji, kultury i sportu na początku marca 2015 r. W konkursie pokonał m.in. Violettę Cieślę (byłą sekretarz urzędu miejskiego w Krzanowicach) oraz Dariusza Tkocza (wówczas był pracownikiem referacie promocji, obecnie jest wicedyrektorem OSiR-u). Przed Myśliwym, wydziałem edukacji kierował Marek Kurpis.

Wkrótce więcej informacji.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu