Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Paczka dla seniora, Mikołaj dla dzieci

26.11.2018 09:32 | 0 komentarzy | d

Już od pięciu lat Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie organizuje „Świąteczną Paczkę dla Seniora”. Zebrane artykuły spożywcze trafiają do obłożnie chorych z Rybnika i okolic. Za każdym razem w akcję angażują się uczniowie z rybnickich szkół. Dzięki ich wsparciu co roku udaje się obdarować około 40 rodzin. Pomoc trafi również do najmłodszych.

Paczka dla seniora, Mikołaj dla dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Również w tym roku ruszyła zbiórka żywności w rybnickich szkołach. Potrzebne są produkty spożywcze o dłuższym terminie spożycia jak mąka, cukier, makaron, kasza, ryż, konserwy, kawa, herbata i inne.

Nie są sami w tej trudnej sytuacji.

Każdy, kto ma w rodzinie osobę obłożnie chorą, wie jak bardzo obciążony jest budżet domowy z powodu kosztów związanych z wizytami u specjalistów, wykupem niezbędnych lekarstw i odżywek, czy opatrunków medycznych. Dlatego taka pomoc jest nieoceniona i cieszy obdarowane rodziny. - Może się wydawać, że to tylko paczki z żywnością. Jednak razem z tymi podarkami dajemy im sygnał, że w tej chorobie nie są sami i mogą liczyć na pomoc innych – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku.

Artykuły zbierane są głównie przez dzieci i młodzież w rybnickich szkołach, które od lat chętnie angażują się w pomoc na rzecz Fundacji. Jednak jeśli ktoś chciałby indywidualnie pomóc, to niezbędne produkty można przynieść do siedziby Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 66.

Św. Mikołaj też pomaga

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie organizuje akcję „Zamów wizytę Św. Mikołaja” i wesprzyj budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Pomysł polega na wykupieniu wizyty Św. Mikołaja, by 6 grudnia ten wyczekiwany przez dzieci gość, zapukał do naszych drzwi. Jak sprawić taką niespodziankę dziecku? Wystarczy zadzwonić do Elfa pod nr tel. 785 565 007 i omówić szczegóły. – Jest to akcja charytatywna. Całkowity dochód zostanie przekazany na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Sprawiając dziecku radość jednocześnie wspieramy nieuleczalnie chorych. Jestem pewna, że pomysł spodoba się rodzicom, dziadkom, a przede wszystkim naszym milusińskim – dodaje pani prezes.


O Fundacji

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy lekarzy i pielęgniarek pracujących w medycznym hospicjum domowym. Fundacja oprócz działań na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej realizuje szereg zadań społecznych, edukacyjnych i profilaktycznych. Jednym z jej głównych celów jest promocja opieki paliatywnej i hospicyjnej. W 2016 roku Zarząd Fundacji rozpoczął starania zmierzające do wybudowania w Rybniku Hospicjum Stacjonarnego.