Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Strażacy weterani gminy Krzyżanowice spotkali się w Rudyszwałdzie [ZDJĘCIA]

25.11.2018 16:39 | 0 komentarzy | mad

Z myślą o strażakach seniorach, którzy przez wiele lat aktywnie uczestniczyli, a wielu z nich nadal uczestniczy w życiu swoich jednostek, 24 listopada odbyło się doroczne spotkanie weteranów i zasłużonych strażaków z ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie gminy Krzyżanowice.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od ponad 30 lat uroczystość ta organizowana jest przez jednostkę OSP w Nowej Wiosce. Tym razem spotkanie odbyło się w Rudyszwałdzie, w nowym budynku centrum integracji społecznej, gdzie mieści się m.in. remiza OSP.

Spotkanie było okazją do podziękowania strażakom za dotychczasową współpracę i działalność. Za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, wierność strażackiej tradycji, gotowość niesienia pomocy, za działalności na rzecz rozwoju swoich jednostek i przekazywanie swojego doświadczenia młodszemu pokoleniu.

W spotkaniu uczestniczyli: komendant powiatowy PSP w Raciborzu mł. bryg. Jarosław Ceglarek, zastępca komendanta mł. bryg. Paweł Sowa, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego bryg. Andrzej Charuk, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Stefan Kaptur, emerytowany komendant PSP płk Zdzisław Drozd, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Walter Bożek, komendant gminny OSP Krystian Jobczyk, wójt gminy Grzegorz Utracki oraz zastępca Wolfgang Kroczek.

Wieczór upłynął w miłej atmosferze. Przy kolacji, a potem przy kawie i kołaczu wspominano dawne czasy, w których brakowało podstawowego sprzętu i wyposażenia, ale nigdy nie brakowało chęci i odwagi, by pomóc bliźnim. Rozmawiano też o sprawach bieżących, o nowoczesnym sprzęcie, jaki posiadają jednostki straży pożarnych w gminie.

Przed spotkaniem strażacy i goście uczestniczyli w mszy św. odprawionej w intencji asp. sztab. Gerarda Wranika, zasłużonego działacza pożarnictwa.

źródło: UG Krzyżanowice, opr. (mad).

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Walter Bożek

Walter Bożek

Radny gminy Krzyżanowice