Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Wodzisław za 5 lat? Miodem i mlekiem płynący...

24.11.2018 19:00 | 23 komentarze | mak

W czasie kampanii wyborczej kandydaci na prezydenta Wodzisławia Śląskiego składali wiele obietnic. W myśl zasady „dla każdego coś dobrego”. Wygrał Mieczysław Kieca, dlatego jeszcze raz postanowiliśmy przyjrzeć się jego wyborczym deklaracjom, a przynajmniej ich części. Czego tam nie ma! Nowe mieszkania, kąpielisko z prawdziwego zdarzenia, miliony na walkę ze smogiem. Za pięć lat przekonamy się, co udało się zrealizować. Ale już teraz wyobraźmy sobie sobie, jak za ten czas będzie wyglądał Wodzisław.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto bez smogu

Likwidacja groźnego smogu to żelazny punkt programu Mieczysława Kiecy. Wodzisław ma mieć „Nowy program ochrony powietrza”. I to nie za byle jakie pieniądze, bo aż za 12,5 mln zł. Dzięki niemu każdego roku będzie można wymienić około 400 źródeł ciepła. Program zakłada dopłaty: 8 tys. zł do kotła gazowego, 7,5 tys. zł do kotła na biomasę, węglowego i pompy ciepła, 4 tys. zł do OZE (służące do ogrzewania wody). Do tego dalsza edukacja mieszkańców i kontrole jakości powietrza przy wykorzystaniu najnowszych technologii. W latach 2014-2017 miasto przekazało na wymianę źródeł ciepła niespełna 1,1 mln zł. Za te pieniądze zmodernizowano 265 kotłowni.

Komfortowe mieszkania dla rodzin

Długa kolejka chętnych po mieszkania komunalne? Chyba można o niej zapomnieć, bo miasto ma wybudować nowe mieszkania dla wodzisławskich rodzin. Funkcjonalne, bezpieczne, o wysokim standardzie wykończenia i komforcie. Wstępna koncepcja to 68 nowych mieszkań w 4 budynkach zlokalizowanych niedaleko „Trzech Wzgórz”.

Balaton jak malowany

Wizualizacje już są (zdjęcia w galerii). Dzięki nim można wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał zrewitalizowany Balaton. Ładne i wygodne podesty, bezpieczne ścieżki, miejsca do ćwiczeń czy relaksu. Wszystko w pięknej i przyjaznej formie. Ale co najważniejsze - Balaton stanie się ośrodkiem sportów wodnych. Nie będzie też problemu z dojazdem. Powstanie nowa droga, a przy niej parkingi.

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.