Poniedziałek, 18 marca 2019

imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

RSS

Kibole przemycali imigrantów

23.11.2018 10:01 | 0 komentarzy | acz

Członkowie międzynarodowej grupy przestępczej, powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, byli organizatorami przemytu do Polski i Niemiec nielegalnych imigrantów pochodzących z Syrii, Afganistanu oraz Jemenu.

Kibole przemycali imigrantów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 listopada, na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu dokonali zatrzymania 4 członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Zorganizowali oni przemyt szlakiem bałkańskim na terytorium Polski i Niemiec co najmniej 93 nielegalnym imigrantom pochodzącym z Syrii, Afganistanu oraz Jemenu.

Zatrzymanym zarzuca się udział w międzynarodowej organizacji przestępczej, skupiającej przemytników ludzi działających na terytorium państw bałkańskich, Węgier, Polski oraz Niemiec. Podejrzani przy użyciu samochodów dostawczych dokonywali przerzutów nielegalnych imigrantów między innymi do Polski i Niemiec z największego na Węgrzech obozu dla uchodźców mieszczącego się w miejscowości Bicske w pobliżu Budapesztu. Jak ustalono w trakcie śledztwa sprawcy uzyskali z popełnionego przestępstwa korzyść majątkową w wysokości co najmniej 50 000 euro.

Podejrzani są znanymi postaciami środowiska krakowskich pseudokibiców. Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Trwają czynności ukierunkowane na zatrzymanie pozostałych członków przestępczej organizacji. W maju tego roku Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko jedenastu członkom tej grupy przestępczej.