Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Wyprawki Małego Czytelnika wciąż czekają na odbiór

22.11.2018 11:01 | 0 komentarzy | AgaKa

13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki Mała książka – wielki człowiek”. W Bibliotece Miejskiej w Wodzisławiu takie Wyprawki wciąż czekają na odbiór.

Wyprawki Małego Czytelnika wciąż czekają na odbiór
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Już ponad 70 trzylatków odebrało swoją Wyprawkę, wypożycza książki, czyta z Rodzicami i zbiera swoje naklejki. Wciąż można ją odebrać.