Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Taneczne spotkanie seniorów w Zabełkowie [ZDJĘCIA]

22.11.2018 10:25 | 0 komentarzy | mad

Dobry nastrój, humor i chęć do zabawy. W środę 21 listopada w restauracji Nad Strumykiem w Zabełkowie spotkali się seniorzy z Chałupek, Zabełkowa, Rudyszwałdu oraz zaprzyjaźnieni duchodcy z Szylerzowic, którym przewodziła prezes Marta Miklová.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koło emerytów i rencistów z Chałupek zorganizowało dla swoich członków Dzień Seniora. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Raciborzu, które uhonorowały przewodniczącego chałupeckiego koła Henryka Biadę Złotą Odznaką Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z życzeniami przybył również wójt gminy Grzegorz Utracki.

Dla seniorów przygotowano kawę, ciastko, z kolei wieczorem gorącą kolację. O oprawę muzyczną zadbał DJ Karol Kretek z Bieńkowic, bawiąc równocześnie gości dowcipami, anegdotami i zachęcając do wspólnych śpiewów. Do tańców emerytów nie trzeba było zachęcać, bo gdy zabrzmiały pierwsze takty muzyki, pary taneczne od razu zapełniły parkiet.

Seniorzy z Chałupek biorą czynny udział w życiu swojego sołectwa, uczestnicząc w wielu imprezach np. Dniach Chałupek, Festynie Rodzinnym czy Jarmarku na granicy. Każdego roku spotykają się na kilku imprezach. W styczniu jest to Dzień Babci i Dziadka, okazjonalnie świętują Dzień Kobiet, następnie w maju organizowany jest Dzień Matki, a w listopadzie Dzień Seniora. Wyjeżdżają również na wycieczki. Na przyszły rok zaplanowano już wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską, do Kotliny Kłodzkiej i Otmuchowa na doroczne Święto Kwiatów oraz do Muzeum Techniki w czeskiej Koprzywnicy.

Tradycyjnie w grudniu delegacja chałupeckiego koła emerytów odwiedza seniorów z Szylerzowic, którzy organizują mikołajkowe spotkanie i zapraszają na wspólne wycieczki na kiermasze bożonarodzeniowe.

źródło: UG Krzyżanowice, opr. (mad).

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.