Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Zmiana warty w pszowskiej radzie. Na jej czele stanęła kobieta

21.11.2018 19:11 | 4 komentarze | juk

Elżbieta Idziaczyk jednogłośnie została wybrana na przewodniczącą rady. Jej zastępcą został Marcin Grzenia, który także otrzymał komplet głosów.

Zmiana warty w pszowskiej radzie. Na jej czele stanęła kobieta
Elżbieta Idziaczyk (w środku) została nową przewodniczącą pszowskiej rady. Jej zastępcą będzie Marcin Grzenia (z lewej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 listopada w sali konferencyjnej pszowskiego urzędu miasta odbyła się pierwsza sesja nowej rady miasta. Najpierw radni złożyli ślubowanie, a następnie ze swojego grona w tajnym głosowaniu wybierali przewodniczącego i jego zastępcę. Co ciekawe w swoich decyzjach byli jednogłośni.

Na szefa rady zaproponowano tylko jedną kandydaturę, a była nią Elżbieta Idziaczyk (Pszów - Nasza Wspólna Sprawa). Za tym, by to ona pełniła funkcję przewodniczącej, radni zdecydowali jednogłośnie. - Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem. Oczekuję od państwa dobrej współpracy - skomentowała krótko Elżbieta Idziaczyk. Jej kandydaturę na przewodniczącą zgłosił Marcin Grzenia (Pszów - Nasza Wspólna Sprawa), który nieco później został wybrany wiceprzewodniczącym. Radni i w tej sprawie byli jednomyślni.

W pierwszej pszowskiej sesji uczestniczyło 14 rajców z 15-osobowej rady. Obecny na obradach Czesław Krzystała (Pszów - Nasza Wspólna Sprawa), burmistrz-elekt, w związku z wygraną w wyborach na sternika Pszowa złożył rezygnację z mandatu radnego. Warto zauważyć, że w poprzedniej kadencji to on pełnił funkcję przewodniczącego rady.