Czwartek, 27 lutego 2020

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Nowy przewodniczący rady w Rydułtowach. Mówi o porządnej robocie

20.11.2018 20:58 | 1 komentarz | mak

Rada miejska w Rydułtowach ma nowego przewodniczącego. Głosami większości radnych został nim Stefan Sładek. W tajnym głosowaniu wybrano też jego dwóch zastępców - Lucjana Szwana i Barbarę Wojciechowską.

Nowy przewodniczący rady w Rydułtowach. Mówi o porządnej robocie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek 20 listopada ślubowanie złożyli nowo wybrani radni. Ze swojego grona w tajnym głosowaniu wybrali przewodniczącego i dwóch zastępców.

Przez ostatnie dwie kadencje, czyli od 2010 roku, obradami rady kierował Lucjan Szwan (Wspólnota Samorządowa). Postanowił nie ubiegać się o funkcję którą piastował, ponieważ - jak podkreślał - zamierza bardziej angażować się we współpracę na linii Rydułtowy-powiat. Lucjan Szwan zaproponował na stanowisko przewodniczącego Stefana Sładka (Samorządni Razem). Ten ruch pokazuje, że zawiązała się koalicja, która ma jednak nieoficjalny charakter, bo pisemne porozumienie nie zostało spisane.

Z kolei radna Barbara Baron (Moje Miasto) wysunęła kandydaturę Marka Wystyrka(Moje Miasto) na funkcję przewodniczącego rady.

Stefan Sładek dostał 14 z 21 głosów i to on został nowym przewodniczącym rady. Marek Wystyrk otrzymał 7 głosów.

Przypomnijmy, że wcześniej Stefan Sładek był radnym przez cztery kadencje. W ostatnich wyborach startował również na burmistrza Rydułtów, ale wygrał Marcin Połomski.

- Teraz wszyscy bierzemy się do porządnej roboty. Tą robotą jest miasto Rydułtowy i dobro jego mieszkańców - podkreślił nowy przewodniczący Stefan Sładek. I zaapelował do wszystkich rajców. - Chciałbym być przewodniczącym was wszystkich. Na tym mi zależy. Pełnijmy nasze zadania godnie. Dziękuję za zaufanie - zaznaczył Sładek.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali Lucjan Szwan (Wspólnota Samorządowa; w głosowaniu zdobył 19 głosów) i Barbara Wojciechowska (Wspólnota Samorządowa; w głosowaniu zdobyła 20 głosów).