środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Nowy burmistrz Rydułtów ślubował przy sztandarze i dostał klucz do miasta

20.11.2018 20:18 | 0 komentarzy | mak

Zmiana u steru władzy w Rydułtowach. Marcin Połomski złożył ślubowanie przy miejskim sztandarze i został zaprzysiężony na burmistrza. Klucz do miasta przekazała mu poprzednia burmistrz Kornelia Newy. Połomski ogłosił, kto zostanie jego zastępcą.

Nowy burmistrz Rydułtów ślubował przy sztandarze i dostał klucz do miasta
Przyszła wiceburmistrz Mariola Bolisęga i zaprzysiężony burmistrz Marcin Połomski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marcin Połomski jest już oficjalnie burmistrzem Rydułtów. 20 listopada złożył ślubowanie podczas uroczystej sesji rady miasta w Rydułtowach. - Mam nadzieję, że będziemy wspólnie pracować dla dobra całego miasta i jego mieszkańców - powiedział tuż po zaprzysiężeniu nowy burmistrz.

Gościem sesji była ustępująca burmistrz Kornelia Newy. To ona przekazała Marcinowi Połomskiemu klucz do miasta. - Jestem przekonana, że przekazuję klucz w godne ręce - podkreśliła. Wręczyła też nowemu burmistrzowi tradycyjny, papierowy kalendarz. - Chociaż wiem, że chętnie korzysta z elektronicznego - dodała.

Nowy burmistrz oficjalnie poinformował, kto będzie jego zastępcą. Od grudnia to stanowisko obejmie Mariola Bolisęga (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). - Stanowisko to powierzam osobie doświadczonej i odpowiedzialnej, a także uczciwej i kompetentnej. Osobie, która będzie wspierała mnie przede wszystkim w zakresie oświaty - przekazał burmistrz Połomski.

Mariola Bolisęga ma wyższe wykształcenie, jest radną poprzedniej kadencji, obecnie pracuje jako zastępca głównego księgowego w jednostce budżetowej w gminie Krzyżanowice.