Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Szykuje się duże zaskoczenie w radzie powiatu wodzisławskiego. Były starosta wraca do gry

20.11.2018 14:23 | 17 komentarzy | mak

W środę 21 listopada odbędzie się pierwsza w tej kadencji sesja rady powiatu wodzisławskiego. Zostaną wybrani starosta i przewodniczący rady. Nieoficjalnie - ale z kilku źródeł - wiemy, że w powiecie ma powstać koalicja pomiędzy Wspólnotą Samorządową i Koalicją Obywatelską. Za burtą zostanie Prawo i Sprawiedliwość, które współrządziło w minionej kadencji.

Szykuje się duże zaskoczenie w radzie powiatu wodzisławskiego. Były starosta wraca do gry
Rada powiatu wodzisławskiego minionej kadencji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowym starostą będzie Leszek Bizoń (Wspólnota Samorządowa). Duże zaskoczenie dotyczy funkcji wicestarosty. Ma nim zostać Tadeusz Skatuła, który był już starostą, jednak w trakcie minionej kadencji został odwołany i zastąpił go Ireneusz Serwotka.

Obecnie Skatuła został wybrany z ugrupowania Głos Pokoleń, ale - jak się dowiedzieliśmy - w powiecie ma zasilić klub Wspólnoty Samorządowej.

Członkami zarządu powiatu wodzisławskiego mają być: Krystyna Kuczera (Koalicja Obywatelska), Kornelia Newy (Wspólnota Samorządowa) i Jan Zemło (Wspólnota Samorządowa).

Mamy też nieoficjalne informacje kto zostanie przewodniczącym rady powiatu. Ma to być Adam Krzyżak (Wspólnota Samorządowa). Natomiast jego wiceprzewodniczącymi: Marek Rybarz (Koalicja Obywatelska) i Robert Wala (Wspólnota Samorządowa).

Dopiero jednak pierwsza sesja rady powiatu pokaże, czy koalicja Wspólnoty Samorządowej i Koalicji Obywatelskiej stanie się faktem. Do tej pory bowiem Wspólnota Samorządowa raz zwracała się bardziej ku PiS-owi, raz ku Koalicji Obywatelskiej.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski