środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Kapsuła czasu pod drogą Racibórz-Pszczyna

20.11.2018 13:58 | 0 komentarzy | acz

100 życzeń na 100-lecie Niepodległej Polski i Rybnika znalazło się w kapsule czasu zakopanej w ziemi, na trasie budowanej drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna.

Kapsuła czasu pod drogą Racibórz-Pszczyna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorami życzeń są uczniowie rybnickich szkół, którzy w ramach konkursu, ogłoszonego przez prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę, słowem i obrazem starali się przekazać, czego życzą państwu i miastu, w tym szczególnym czasie, jakim jest obchodzona rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ze względu na ogromną ilość niezwykłych i bardzo pomysłowych prac obrady konkursowej komisji były długie, debaty burzliwe, ale udało się wyłonić zwycięzców. Wybrano 100 najciekawszych życzeń, które zostały umieszczone w kapsule czasu, zaś zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych zostali zaproszeni na uroczystość wmurowania kapsuły czasu, które odbyło się 15 listopada br.

Zwycięzcy konkursu, wspólnie z prezydentem miasta włożyli kapsułę w fundamenty rybnickiego odcinka drogi Racibórz-Pszczyna. - Mam nadzieję, że wszystkie te życzenia, jakie złożyliście Polsce i Rybnikowi spełnią się w ciągu najbliższych 100 lat – mówił podczas zakopywania kapsuły prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za zaangażowanie i troskę o przyszłość naszego państwa i miasta. Kto wie, być może za 100 lat, kiedy wasze wnuki lub prawnuki odnajdą tę kapsułę, dopiszą tutaj swoje historie i dodają nowe życzenia…

Nagrodzeni w kategorii PRZEDSZKOLA to: Grzegorz Majos (Przedszkole nr 15 w Rybniku), który zajął pierwsze miejsce, Malwina Trybuś (przedszkole nr 14 im. Janusza Korczaka w Rybniku) – drugie miejsce oraz Oliwier Marcol (Przedszkole nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku) – trzecie miejsce.

Z kolei zwycięzcą w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III został Jakub Floreński (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Rybniku), drugie miejsce zajęła Joanna Skaba (Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku), trzecie miejsce należy do Alicji Uherek uczącej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Rybniku.

W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VIII zwyciężył Mateusz Mikuła (Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku), drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Rybniku – Oliwia Czok. Trzecie miejsce zajął Alex Sarek, który jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku

Ostatni z przedziałów wiekowych obejmował SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE ORAZ 3 KLASY GIMNAZJUM. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku – Karol Tokarski. Z kolei drugie miejsce przyznano uczennicy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku – Patrycji Brodawce. Trzecie miejsce zajęła zbiorowa praca uczniów Zespołu Szkół Budowlanych – Bartłomieja Żurka, Daniela Konderli oraz Roberta Piontka. Dodatkowo w tej kategorii wyróżniona została praca Marcina Holewika uczęszczającego do Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku.