Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Wieloletni radny, mszański urzędnik nowym wiceburmistrzem Pszowa

19.11.2018 09:02 | 3 komentarze | juk

Nowy burmistrz Pszowa Czesław Krzystała zdradza nam kto będzie jego zastępcą.

Wieloletni radny, mszański urzędnik nowym wiceburmistrzem Pszowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed ponad dwoma tygodniami, w II turze wyborów samorządowych mieszkańcy Pszowa wybrali osobę, która przez pięć następnych lat będzie pełniła funkcję włodarza. Zdaniem 58,43 proc. głosujących urząd burmistrza obejmie Czesław Krzystała. Jedną z pierwszych jego decyzji będzie wyznaczenie swojego zastępcy. - Wybrałem już osobę, która obejmie to stanowisko - zdradza nam nowy burmistrz.

Jak wcześniej deklarował Czesław Krzystała wiceburmistrzem będzie osoba związana z Pszowem, mieszkająca na jego terenie. - Moim zastępcą będzie Piotr Kowol - mówi. Dodaje, że ma on duże doświadczenie samorządowe. Zna równie problemy Pszowa, ponieważ przez ostatnie lata zasiadał w tamtejszej radzie miasta jako zastępca przewodniczącego. - W mijającej kadencji piastowałem funkcję przewodniczącego rady. Z tego względu ściśle ze sobą współpracowaliśmy. Układała się ona wzorowo, dlatego zdecydowałem, że pan Kowol będzie idealną osobą na stanowisko wiceburmistrza - tłumaczy Krzystała. - Czuję się odpowiedzialny za miasto oraz jego mieszkańców dlatego z dumą przyjąłem złożoną mi propozycję i obejmę stanowisko zastępcy burmistrza Pszowa - mówi Piotr Kowol. Dodaje, że dotąd współpraca z Czesławem Krzystałą układała mu się bardzo dobrze. - Wspólnie z radą miasta będziemy działać na rzecz rozwoju naszego miasta. Dołożę wszelkich starać, aby tak właśnie było - deklaruje Kowol, który obecnie pracuje w Urzędzie Gminy w Mszanie. Jest tam odpowiedzialny za zamówienia publiczne.

Powołanie na stanowisko zastępcy burmistrza następuje w formie zarządzenia. Jednak aby rozpocząć wykonywanie zadań, nowy burmistrz musi złożyć ślubowanie. Będzie ono miało miejsce na pierwszej sesji, która odbędzie się 21 listopada. Dawid Topol, który do tej pory piastuje funkcję wiceburmistrza będzie pełnił swoje obowiązki do czasu powołania Piotra Kowola.

Okazuje się zatem, że w Pszowie odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach. Przypomnijmy, że Czesław Krzystała wygrał nie tylko wybory na burmistrza, ale został też wybrany do rady miasta. Piotr Kowol również zdobył mandat radnego. Pszów jako miasto do 20 tys. mieszkańców podzielony jest na okręgi jednomandatowe, dlatego o tym, kto przejmie po Krzystale i Kowolu, zdecydują mieszkańcy w wyborach uzupełniających. Odbędą się one w okręgu nr 6 (ulice Wł. Jagiełły, Ks. Witolda, ul. R. Traugutta od nr 31 - do końca nieparzyste) oraz okręgu nr 13 (ulice Cisowa, O. Kolberga, Lubomska, Łanowa, Żużlowa). Wybory zostaną rozpisane w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa