Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Weterani pożarnictwa z Krzanowic spotkali się w Wojnowicach [ZDJĘCIA]

17.11.2018 20:22 | 0 komentarzy | mad

Spotkanie zorganizowano 17 listopada w miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Wydarzenie zgromadziło około 50 osób.

Weterani pożarnictwa z Krzanowic spotkali się w Wojnowicach [ZDJĘCIA]
Uczestnicy sobotniego spotkania.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Było to już drugie zebranie, które zorganizowano w wojnowickiej remizie dla strażaków weteranów z jednostek ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie gminy Krzanowice. Mistrzem ceremonii był Zarząd Gminny OSP w porozumieniu z OSP Wojnowice.

Wydarzenie zostało poprzedzone mszą świętą w kościele pw. Trójcy Świętej, sprawował ją proboszcz Tomasz Gierga, który w ubiegłym roku został mianowany kapelanem strażaków dla gminy Krzanowice.

Przy stole prezydialnym zasiedli zaproszeni goście, wśród których pojawił się pułkownik Zdzisław Drozd. Mówił o swojej 40-letniej pracy w straży pożarnej. Wspominał swoją początkową służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach, a później w KP PSP w Raciborzu. – Nie było pożarów, w których nie uczestniczyłem – mówił.

Wśród gości pojawili się również: inspektor Urzędu Miejskiego w Krzanowicach ds. zarządzania kryzysowego Grażyna Nowak; prezes zarządu oddziału gminnego OSP RP w Krzanowicach Józef Maindok wraz z komendantem Herbertem Czogałą; burmistrz Andrzej Strzedulla; Andrzej Charuk z KP PSP w Raciborzu, prezes zarządu powiatowego OSP Stefan Kaptur oraz opiekun gminny Marek Wranik.  

(mad)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.