Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W Cyprzanowie częstowali kartoflanymi specjałami [ZDJĘCIA]

17.11.2018 19:59 | 0 komentarzy | mad

Gwarno, radośnie i smacznie. 17 listopada w Cyprzanowie zorganizowano jesienną biesiadę ziemniaczaną. Mieszkańcy spotkali się w miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Cyprzanowie częstowali kartoflanymi specjałami [ZDJĘCIA]
Elżbieta Łukawska, Maria Palisa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Co roku nazywaliśmy tę imprezę Kartofelfest, w tym roku to jesienna biesiada ziemniaczana, i też inny termin, bo listopad, a nie październik - mówi nam głowa sołectwa Maria Palisa. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców Cyprzanowa, Lekartowa i Kornic. - Chcemy, aby to przedsięwzięcie integrowało - przyznaje M. Palisa, która imprezę o tej tematyce organizuje wspólnie z Radą Sołecką już po raz ósmy, czyli od momentu, kiedy została sołtysem.

Wydarzenie wiąże się przede wszystkim z tym, że w regionie jest dużo rolników uprawiających ziemniaki, oni też rokrocznie fundują je na imprezę, w tym roku pomogli państwo Stoszek. - Mamy swoje ciastka, placki ziemniaczane czy sałatkę jarzynową. Jest też z nami zespół Colt – wylicza szefowa Cyprzanowa, dodając, że mieszkańcy oczekują na tego typu zabawy. - Najbardziej cieszy mnie, że przychodzą seniorzy - zauważa.

Wydarzenie wiąże się nie tylko z przygotowaniem poczęstunku, ale i dekoracji. Przy każdej imprezie w Cyprzanowie odpowiada za to Elżbieta Łukawska.

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców pojawili się: szef Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek, sekretarz gminy Gabriel Kuczera, proboszcz Ewald Cwienk oraz 90-letnia Anna Ściborska, jedna z najstarszych nestorek zamieszkujących gminę.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Maria Palisa

Maria Palisa

Radna gminy Pietrowice Wielkie, sołtys Cyprzanowa