Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Strażnicy miejscy przyjadą z kamerą

16.11.2018 08:50 | 0 komentarzy | acz

Na prośbę mieszkańców rybniccy strażnicy miejscy moga sprawdzić tzw. przenikalność cieplną budynku mieszkalnego. Może to pomóc ograniczyc straty ciepła i obniżyć rachunki.

Strażnicy miejscy przyjadą z kamerą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym jak ważna jest walka z tzw. niską emisją nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Strażnicy już od wielu lat przeprowadzają kontrole posesji, sprawdzając czy właściciele nieruchomości prowadzą właściwą gospodarkę odpadami, a także kontrolują, czym rybniczanie palą w piecach.

Od 2 lat dzielnicowi mają do dyspozycji kamerę termowizyjną mającą uświadomić mieszkańcom, jak ważne jest właściwe ocieplenie budynku. Dzięki niej, właściciele nieruchomości mogą się przekonać, którędy z budynku wydostaje się najwięcej ciepła. Być może to przekona ich do podjęcia decyzji o ociepleniu swojego domu. Zatrzymanie zgromadzonego ciepła wewnątrz, przekłada się bezpośrednio na koszty ogrzewania, a tym samym na emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Umówić wizytę można wysyłając e-mail na sekretariat@sm.rybnik.pl bądź dzwoniąc pod bezpłatny nr telefonu 986.