Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Zamkowa będzie jak nowa

16.11.2018 19:00 | 0 komentarzy | art

Droga z betonowych płyt, która przebiega obok gorzyckiego odwyku, przejdzie przebudowę. A to za sprawą tego, że gmina otrzyma spore dofinansowanie na modernizację ul. Zamkowej w Gorzycach.

Zamkowa będzie jak nowa
fot. archwiwum portalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szacowany koszt przebudowy drogi o długości niespełna kilometra, która skraca przejazd z Osin w kierunku basenu Nautica, a która stanowi przede wszystkim dojazd do Wojewódzkiego Ośrodka Leczenia Odwykowego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to 4,46 mln zł. Ponad połowę potrzebnej kwoty – 2,3 mln zł – gmina uzyska w ramach programu „Budowa lub modernizacji dróg lokalnych” finansowanego ze środków unijnych.

Kierowcy nie kryją zadowolenia, bo na remont Zamkowej czekają już wiele długich lat. - Czekam na ten remont 20 lat – przyznaje jedna z mieszkanek Zamkowej.

W ramach prac wykonana zostanie przebudowa nawierzchni, na której jednakże pojawi się również próg zwalniający, którym ma hamować zapędy amatorów szybkiej jazdy. Ponadto wykonany zostanie nowy chodnik, nowe pobocza i kanalizacja deszczowa. Przy okazji zostanie też wybudowany odcinek kanalizacji sanitarnej, która jednak przynajmniej na początku nie będzie podłączona do sieci na terenie gminy. - Będzie to na razie suchy kanał, który w przyszłości w trakcie budowy kanalizacji w tym rejonie, zostanie podłączony do sieci. Budujemy go teraz, by w przyszłości nie było konieczne rozbieranie nowej drogi - mówi Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc.

Modernizacja ma zostać wykonana w 2019 r.

(art)