środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Czy to nowa wiceburmistrz Rydułtów?

16.11.2018 07:00 | 19 komentarzy | mak

Już wkrótce burmistrzem Rydułtów zostanie Marcin Połomski, który wygrał w pierwszej turze. Połomski to dotychczasowy wiceburmistrz miasta. Teraz - jako szef Rydułtów - będzie musiał zadecydować, kto zostanie jego zastępcą.

Czy to nowa wiceburmistrz Rydułtów?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwykle w takich przypadkach - gdy do obsadzenia jest ważna funkcja - powyborcza giełda nazwisk rozpala do czerwoności i wcale nie jest krótka. Ale nie tym razem. Z nieoficjalnych informacji do których dotarliśmy wynika, że Marcin Połomski nie miał dylematów i chce powierzyć stanowisko Marioli Bolisędze z Rydułtów.

Na razie burmistrz-elekt nie chce jednak komentować sprawy i wskazywać, kto będzie jego zastępcą. Zadecydował, że swoją decyzję ogłosi po zaprzysiężeniu, czyli w trakcie pierwszej sesji rady miasta w nowej kadencji. Również Mariola Bolisęga nie chce się odnosić do nieoficjalnych informacji. Uważa, że to w kompetencji burmistrza jest przekazanie wiadomości z kim zamierza on współpracować.

Jeśli wybór Marioli Bolisęgi się potwierdzi, będzie wskazywał na dużą otwartość nowego burmistrza. Mariola Bolisęga nie wywodzi się bowiem z samorządowego obozu nowego szefa miasta (przypomnijmy, że M. Połomski był kandydatem Wspólnoty Samorządowej). Bolisega została rydułtowską radną cztery lata temu. Wówczas startowała z Mojego Miasta. W tych wyborach próbowała dostać się do rady miasta z ugrupowania Samorządni Razem. Nie udało się, co dla wielu było sporym zaskoczeniem.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Marcin Połomski podjął decyzję o wyborze swojej następczyni już wcześniej, bez żadnych nacisków. - Mariola Bolisęga dała się poznać jako bardzo kompetentna, mądra, zaangażowana osoba. To zadecydowało - przekazuje nasze źródło.

Mariola Bolisęga obecnie pracuje jako zastępca głównego księgowego w jednostce budżetowej w gminie Krzyżanowice. (mak)