środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Raciborzanie mogą odebrać sadzonki, które zamówili w urzędzie

15.11.2018 12:49 | 0 komentarzy | żet

Zakup sadzonek został sfinansowany ze środków budżetu miasta Racibórz.

Raciborzanie mogą odebrać sadzonki, które zamówili w urzędzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapoczątkowana w 2017 roku akcja „800 drzew na 800-lecie praw miejskich Raciborza” skończyła się kilkudziesięcioma nasadzeniami w rejonie ulicy Jana Pawła II oraz na „czarnym placu” przy ul. Armii Krajowej. W komentarzach dominował pogląd, że posadzonych drzew było mniej niż drzew wyciętych. Wówczas Mirosław Lenk zapowiedział kontynuację akcji i skierowanie jej bezpośrednio do raciborzan.

Wiosną tego roku właściciele domów jednorodzinnych a także przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, szkół oraz rodzinnych ogródków działkowych zgłaszali w urzędzie zapotrzebowanie na sadzonki, które następnie miały zostać zakupione przez miasto.

Na zakup sadzonek zarezerwowano w budżecie Raciborza 210 tys. zł. Po rozstrzygnięciu przetargu koszt całego przedsięwzięcia spadł do 121 tys. zł. Za tę kwotę zakupiono 990 drzew. Sadzonki mają od 1,5 do 3 metrów wysokości. To m.in. jesiony, buki, brzozy, wiązy, graby, lipy, klony, dęby , wiśnie i śliwy.

Sadzonki można odebrać na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wodnej w Raciborzu (Proszowiec) w godz. 9.00 - 12.00 (do piątku 16 listopada).

źródło: UM Racibórz, oprac. żet