Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Zobacz, jak Dzień Seniora świętowali w Krzyżanowicach

15.11.2018 09:38 | 1 komentarz | mad

Choć starsi wiekiem, to wciąż młodzi duchem. Seniorzy z Krzyżanowic zrzeszeni w miejscowym kole obchodzili swoje święto, spotkali się w środę 14 listopada w restauracji Staruszek. Zebranych przywitała przewodnicząca koła Maria Stanik.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród zaproszonych gości pojawili się: Katarzyna Łozińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Raciborzu; ksiądz proboszcz Jerzy Witeczek oraz wójt Grzegorz Utracki. Szef Krzyżanowic życzył nestorom zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz optymizmu życiowego.

Była lampka szampana, obiad i słodki poczęstunek. Następnie przygotowano miłą niespodziankę, z występem artystycznym przybyły dzieci z miejscowej szkoły. Zabawne scenki bawiły, ale i wzruszyły seniorów, którzy nagrodzili młodych aktorów gorącymi brawami.

Koło z Krzyżanowic powstało 13 lutego 2009 roku, wówczas należało do niego 30 osób. Liczba ta jednak szybko się zwiększyła, dzisiaj koło liczy 109 członków. Seniorzy z Krzyżanowic organizują liczne spotkania m.in. z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, Dnia Matki, ale też wyjeżdżają na wycieczki turystyczne, wyjazdy do teatru, operetki czy na musicale. Jednak nie tylko, zwiedzili m.in. Wrocław, Kraków, Zakopane, Warszawę, Sandomierz, Karpacz, Licheń, Wałbrzych, Bieszczady i Beskidy. Wśród kilkudniowych wypraw możemy wymienić m.in. czterodniową wycieczkę na Mazury. Wsparcie finansowe na ten cel udziela samorząd gminy. Zarząd koła pamięta również o osobach starszych i chorych, odwiedzając ich w domach i fundując paczki ze słodyczami.

źródło: UG Krzyżanowice, opr. (mad). 

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.