Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Skarbówka rusza na kontrole. Trzy branże pod lupą

13.11.2018 19:00 | 3 komentarze | art

Krajowa Administracja Skarbowa rusza z akcją „Stop szarej strefie”. Do akcji przyłącza się też Urząd Skarbowy w Wodzisławiu.

Skarbówka rusza na kontrole. Trzy branże pod lupą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi działania kontrolne w obszarze prawidłowości ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych, wydawania paragonów i wystawiania faktur. - Sprawdzamy prawidłowość rozliczeń podatkowych w branżach szczególnie narażonych na występowanie szarej strefy – informuje Izabela Tomczyk, naczelnik US w Wodzisławiu Śl. Jak dodaje, działania KAS są reakcją na oczekiwania przedsiębiorców, którzy rzetelnie wypełniają swoje obowiązki podatkowe i oczekują wsparcia w walce z nieuczciwą konkurencją.

- Zadaniem Krajowej Administracji Skarbowej jest ochrona legalnie działających firm i zasad uczciwej konkurencji. Realizując to zadanie współpracujemy z organizacjami przedsiębiorców i reagujemy na sygnały o nieprawidłowościach, zgłaszane nam przez konsumentów. Informacje, które otrzymujemy najczęściej, dotyczą sprzedaży towarów oraz usług poza ewidencją podatkową. Dlatego prowadzimy intensywne działania kontrolne w zakresie prawidłowości ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych, wydawania paragonów i wystawiania faktur. Naszym celem jest wyrównanie szans na biznesowy sukces. Reagujemy na oczekiwania tych, którzy chcą aby rynek usług funkcjonował na równych dla wszystkich zasadach – powiedział Marian Banaś, szef KAS.