Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Boisko wreszcie będzie służyć do grania. Tylko kiedy?

13.11.2018 08:55 | 1 komentarz | art

Długie lata musiała czekać społeczność małej miejscowości na to, aż w jej centrum powstanie parking, na którym będą mogli parkować rodzice uczniów przywożący swoje pociechy do szkoły, nauczyciele, wreszcie wierni przyjeżdżający na niedzielną mszę.

Boisko wreszcie będzie służyć do grania. Tylko kiedy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od lat rolę takiego parkingu pełni… szkolne boisko. W najbliższym czasie ma się to w końcu zmienić. Gmina przejęła bowiem działkę między szkołą a kościołem, na której powstanie parking. Plac będzie miał powierzchnię 690 m2 i nawierzchnię z kamienia. Przetarg na jego wykonanie został już rozstrzygnięty. Gmina zapłaci za robotę 23,5 tys. zł. Parking ma być gotowy do połowy grudnia.

– Budowa parkingu uwolni nam boisko szkolne, bo już nie będą musiały tam parkować samochody. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli je przebudować, bo to ostatnie szkolne boisko o asfaltowej nawierzchni w gminie – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Jak dodaje, do przebudowy dojdzie, kiedy pojawią się konkursy, z których gmina mogłaby pozyskać na ten cel środki finansowe. Czyli na razie nie wiadomo kiedy.

W kwietniu pisaliśmy o tym, że gmina planuje wybudować nową drogę od szkoły w kierunku ośrodka kultury. Warunkiem było pozyskanie środków na ten cel. Środków nie pozyskano, zgodnie z zapowiedzią gmina poprzestanie więc na razie na parkingu z kamienistą nawierzchnią.

(art)