Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Pszów muzycznie świętował 100. rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

11.11.2018 17:51 | 2 komentarze | juk

Msza święta za Ojczyznę i uroczystości przy obelisku - w Pszowie były to najważniejsze elementy obchodów Święta Niepodległości. Nie zabrakło też mniej oficjalnych form świętowania.

Pszów muzycznie świętował 100. rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od mszy św. za ojczyznę w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po niej - około godz. 11.30 - pszowianie przeszli pod obelisk upamiętniający przyłączenie Górnego Śląska do Macierzy Polskiej. Tam przedstawiciele samorządu, mundurowych i organizacji pozarządowych złożyli wiązanki kwiatów.

Następnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się program artystyczny, który zaprezentowali laureaci III Międzynarodowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej z Polski i Czech wraz z Fundacją Muzyczną - Mix Orchestra. Wcześniej jednak Ryszardowi Wawrzyńczakowi wręczono honorową odznakę "Zasłużonego dla Rozwoju Miasta Pszów". Wyróżnienie odebrał z rąk burmistrz Katarzyny Sawickiej-Muchy i przewodniczącego rady miejskiej Czesława Krzystały. - Serdecznie dziękuję za przyznanie mi tego zaszczytnego wyróżnienia. Jest to dla mnie wyróżnienie szczególne, ponieważ otrzymuje je w tak ważnym dniu dla wszystkich Polaków, w 100. rocznicę odzyskania przez nasz naród niepodległości - mówił wzruszony Ryszard Wawrzyńczak.