Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Listopadowy prezent raciborskiej biblioteki i IBUK Libra

11.11.2018 12:00 | 0 komentarzy | d

W listopadzie na czytelników raciborskiej biblioteki czeka kolejny prezent od IBUK Libra - książka „Wstrząsy. Głupota i wiedza w XXI wieku” Bernarda Stieglera. Pozycja dostępna jest w darmowym dostępie na platformie IBUK Libra w dniach od 1 do 30 listopada.

Listopadowy prezent raciborskiej biblioteki i IBUK Libra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Wstrząsy. Głupota i wiedza w XXI wieku” to pierwsza przetłumaczona na język polski książka francuskiego filozofa, która jest doniosłą próbą filozoficznej krytyki ekonomii politycznej w warunkach świata zaawansowanych technologii i w obliczu panowania bezmyślności na skalę planetarną. To swoista „mapa drogowa”, która precyzyjnie kreśli scenariusz pokojowej walki z głupotą prowadzonej za pomocą narzędzi cyfrowych oraz przy wykorzystaniu na nowo odczytanej francuskiej i niemieckiej filozofii.

- Raz w miesiącu zachęcamy do skorzystania z akcji prezent od IBUK Libra, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w filiach raciborskiej biblioteki – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.