Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Podwórko Nivea w Rudniku oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA, FILM]

10.11.2018 18:15 | 0 komentarzy | mad

Przy Szkole Podstawowej im abp. Józefa Gawliny w Rudniku powstało podwórko Nivei. – To pierwsze takie podwórko w gminie, a trzecie w powiecie raciborskim – mówił w trakcie uroczystości Jan Deńca, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu rudnickiego Urzędu Gminy.

Podwórko Nivea w Rudniku oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Rudnik zajął 5. miejsce w konkursie "Podwórko Talentów Nivea" w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców. – Mówi się, że do trzech razy sztuka, nam udało się za drugim razem (placówka zgłosiła swój udział do poprzedniej edycji, wtedy nie udało się wygrać – red.). Od dzisiaj możemy cieszyć się wspaniałym podwórkiem, którego inicjatorem był Mariusz Kaleta (poprzedni dyrektor placówki, od 1 września szefuje SP 18 w Raciborzu – red.) – mówiła obecna dyrektor Aleksandra Woźniak, dodając, że „kapitanem głosującej drużyny” była nauczycielka Dorota Sochiera.

- Z całej Polski do konkursu zgłosiło się 265 szkół, z których to 20 otrzymało podwórko. Uzyskaliśmy je dzięki zaangażowaniu całej społeczności lokalnej, bo konkurs polegał na oddawaniu głosów na specjalnej stronie na naszą szkołę – komentowała Dorota Sochiera, dziękując przy tym wszystkim za zaangażowanie. – Nauczyliśmy się, że działając razem, możemy osiągnąć bardzo wiele – podkreślała. A to nie jedyny sukces, jaki placówka osiągnęła w ostatnim czasie. Szkoła w Rudniku wygrała również w internatowym konkursie czytelniczym Empiku 1000 książek za równowartość 25 tysięcy zł. Znalazła się na drugim miejscu wśród 10 szkół z całej Polski (z naszego powiatu wśród laureatów znalazł się także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli).

Na "Podwórko Talentów Nivea" złożyły się trzy sekcje talentów, w których dzieci mogą zadbać o kondycję fizyczną, kształtować swoje umiejętności artystyczne (tablice muzyczne, teatrzyk), a także w przystępny sposób poznawać podstawy wiedzy naukowej (planetarium). Oprócz tej inwestycji uporządkowano obejście wokół. Na ten cel szkoła pozyskała środki z Urzędu Gminy w Rudniku.

W ramach uroczystości nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez ks. Piotra Spallka. Na zakończenie uczniowie przedstawili  występ artystyczny, nie zabrakło również poczęstunku. 

(mad)

Ludzie:

Jan Deńca

Jan Deńca

Radny Powiatu Raciborskiego.