Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Królowa polskiego kryminału otworzy bibliotekę przy Kasprowicza

10.11.2018 08:35 | 0 komentarzy | d

Katarzyna Bonda przyjedzie do Raciborza. Spotkanie zaplanowano na 16 listopada. 

Królowa polskiego kryminału otworzy bibliotekę przy Kasprowicza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
listopad
16 piątek

Królowa polskiego kryminału otworzy bibliotekę przy Kasprowicza

Start 16.11.2018 o godz. 10:00 wstęp wolny

- Biblioteka przy Kasprowicza 12 jest zamknięta od 30 czerwca. Dodatkowo od 5 listopada nie działa także Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa przy Rynku. To z całą pewnością duże utrudnienia dla naszych czytelników. Dlatego wsłuchując się w ich głosy i potrzeby postanowiliśmy uruchomić przynajmniej jedną z kondygnacji, a mianowicie Wypożyczalnię Główną i Mediatekę. Dzieci i ich rodziców prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

W dniu otwarcia na czytelników czekają atrakcje – darmowa karta biblioteczna, prezenty dla pierwszych pięciu osób, słodki poczęstunek i co najważniejsze – nowości książkowe, filmowe i muzyczne. Ponadto w zupełnie odmienionej Galerii Gawra (I piętro biblioteki) o godz. 16.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu”.

Miesiące oczekiwania na otwarcie biblioteki wynagrodzi czytelnikom spotkanie z Katarzyną Bondą - najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce, której wszystkie powieści zyskały status bestsellerów a ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. To wydarzenie zaplanowano na godz. 18.00.

źródło: MiPBP w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.