Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Przedszkolaki z Polnej odśpiewały hymn państwowy o godz. 11.11

09.11.2018 16:46 | 0 komentarzy | ma.w

Dzieci z przedszkola nr 20 w Raciborzu uczciły setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W sile 89 dziecięcych głosów w placówce wybrzmiał hymn państwowy, w czterech zwrotkach.  

Przedszkolaki z Polnej odśpiewały hymn państwowy o godz. 11.11
Dzieci z całego przedszkola nr 20 w Raciborzu zaśpiewały wspólnie hymn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

To tradycja dla P20 by Święto Niepodległości obchodzić w sposób szczególny. - Co roku kultywujemy wartości patriotyczne. Tegoroczna okazja jest wyjątkowa, więc przygotowaliśmy coś więcej, ale hymn, wiersze i piosenki stanowią stały repertuar naszych obchodów - mówiła nam Małgorzata Pawnik kierująca przedszkolem.

Jej zdaniem dzieci powinny wiedzieć jakie barwy ma flaga, jak wygląda godło i znać hymn. Tak kształtuje się postawy patriotyczne od najmłodszych lat.

Hymn w czterech zwrotkach nie jest zbyt często odśpiewywany, a w P20 miały to zrobić kilkulatki. - Oczywiście nie wszystkie dzieci potrafią, bo te najmłodsze nie zaśpiewają wszystkich zwrotek, ale starsze grupy to robią. Jak trzeba, to trzeba - uśmiechała się pani dyrektor.

Program przedszkolnej uroczystości wypełniły: przywitanie, hymn, wiersze i piosenki.

Reżyserkami obchodów w przedszkolu były: Marzena Małczok - opiekun grupy Krasnoludków (najmłodszej); Barbara Bulenda - Motylków (4-5 latki) oraz Krystyna Ufniarz i Anna Oliwa - Ufoludków.

- Nad występami pracowało całe przedszkole. Żeby dziś można było dobrze wypaść potrzeba miesiąca pracy z dziećmi. Najważniejsze w tym cyklu są ostatnie dwa tygodnie - wyjaśniła M. Pawnik.

Gościem honorowym w P20 była Bożena Fedyn z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu raciborskiego magistratu.