Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

W Pietrowicach Wielkich powstała wieża widokowa [ZDJĘCIA] [FILM]

09.11.2018 11:49 | 1 komentarz | mad

To już kolejna wieża, która powstała w naszym regionie przy współfinansowaniu ze środków unijnych.

W Pietrowicach Wielkich powstała wieża widokowa [ZDJĘCIA] [FILM]
Wstęgę oficjalnie przecięli (kolejno od lewej): wójt Andrzej Wawrzynek, wykonawca Jan Wilczek (WIL-MET) oraz proboszcz z Pietrowic Wielkich Damian Rangosz, który też pobłogosławił nowopowstały obiekt. – Bycie wysoko nastraja człowieka do modlitwy, mam nadzieję, że ta wieża przybliży ludzi do Boga - mówił.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pietrowicka wieża usytuowana jest przy wjeździe na parking przy drewnianym kościółku św. Krzyża. Ma 18 metrów wysokości, za jej projekt odpowiada Roman Pośpiech z Samborowic. – Nie było sensu robienie większej, pułap widoczności jest wystarczający. Z jednej strony widać Beskidy, z drugiej Sudety – mówi nam wójt Andrzej Wawrzynek. Na budowę pozyskano 120 tys. z UE, resztę gmina dołożyła ze swojego budżetu. Całość kosztowała około 330 tys. zł. Prace wykonała firma Wil-Met Pawłów.

W przyszłym roku urzędnicy planują zagospodarowanie otoczenia. – Myślimy też o stworzeniu obok wieży, tężni solankowej – dodaje wójt, podkreślając, że obiekt prawdopodobnie powstanie do dwóch lat.

W galerii zdjęcia z otwarcia obiektu oraz kilka kadrów z tego, jak powstawała. Na fotografiach możemy również dostrzec widok, jaki rozpościera się z pietrowickiej wieży. Pełną widoczność zakłóciła jednak mgła.

Więcej na temat budowanych w naszym regionie wież i platform widokowych w nadchodzącym wydaniu "Nowin Raciborskich".

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.