Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Święty Marcin na białym rumaku. Sudół spotkał się przy rogalach

08.11.2018 21:17 | 0 komentarzy | ma.w

Świętomarcińskie obchody w dzielnicy Raciborza przyspieszono o trzy dni bo 11 listopada przypada kiermasz w miejscowej parafii. Po mszy szkolnej dzieci, nauczyciele i rodzice przeszli spod kościoła drogą krajową nr 45 na boisko szkolne. Prowadził ich "święty Marcin" na klaczy Lizie.

Święty Marcin na białym rumaku. Sudół spotkał się przy rogalach
Święty Marcin z Sudołu czyli Patrycja Zientek (z d. Krzyżyk) na klaczy Liza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W rolę słynnego rycerza wcieliła się Patrycja Zientek (z d. Krzyżyk) - jadąc konno, a następnie Błażej Strzeduła w krótkim przedstawieniu w wykonaniu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Przybyłych na boisko przywitała dyrektor placówki - Stanisława Lenczyk. Mogli częstować się świętomarcińskimi rogalami upieczonymi przez miejscowe mamy, a gorącą czekoladą oraz kiełbaskami i grochówką. Wolne datki wrzucone do skarbonek stanowiły dochód z okolicznościowego spotkania, który będzie wykorzystany na zakup szafek do szkoły. Rada rodziców zorganizowała na ten cel dodatkowo kiermasz darowanych zabawek.

W zabezpieczeniu przemarszu przez ruchliwą DK 45 pomogła raciborska policja oraz miejscowa OSP, której strażacy czuwali też nad ogniskiem na boisku.

W spotkaniu przy szkole uczestniczył proboszcz Norbert Nowotny i radny powiatowy Jerzy Parys.