Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

PILNE

Została oskarżona, ale nie wie o co

09.11.2018 07:00 | 2 komentarze | mad

Na wrześniowej sesji rady gminy w Krzyżanowicach podjęto uchwałę w sprawie zasadności skargi na Iwonę Krupę, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabełkowie.

Została oskarżona, ale nie wie o co
Iwona Krupa czuje się zdezorientowana całą sprawą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Narastający konflikt

– W moim przekonaniu wiąże się to z narastającym konfliktem personalnym między mną a wójtem gminy. Mój udział w kampanii wyborczej i poparcie dla kandydata na wójta gminy p. Adama Smyczka (mąż Iwony Krupy startował na radnego z list KWW Mieszkańców Gminy Krzyżanowice – red.) spotęgowały już i tak bardzo negatywny stosunek wójta do mojej osoby – dodaje Krupa.

Termin nie do przesunięcia, bo...

Skontaktowaliśmy się z przewodniczącym komisji rewizyjnej, dopytywaliśmy o kwestie związane z podjętą uchwałą. Zapytaliśmy, dlaczego nie zmieniono terminu procedowania skargi oraz dlaczego dyrektor nie miała możliwości wglądu w skargę.

– W odpowiedzi na zapytania w sprawie skargi na panią dyrektor szkoły w Zabełkowie informuję, że pani dyrektor nie stawiła się na posiedzenie komisji rewizyjnej pomimo uprzedniego i prawidłowego zawiadomienia, tłumacząc się przyczynami służbowymi – mówi przewodniczący komisji Walter Witeczek. – Uważam, że nie było potrzeby zmiany terminu komisji, ponieważ sprawdziłem i w tym czasie pani dyrektor nie miała zajęć lekcyjnych, jak również nie była delegowana w sprawach służbowych, więc była obecna w placówce szkoły i wystarczyła chęć woli pani dyrektor, by przyjechać na posiedzenie komisji, z której nie skorzystała, mogła również złożyć wyjaśnienia na piśmie, których również nie złożyła. Pani dyrektor szkoły w Zabełkowie dokładnie wie, jak pracuje komisja rewizyjna, ponieważ to nie była pierwsza skarga z jej udziałem. Pragnę zauważyć, że komisja nie mogła przesunąć terminu posiedzenia, z uwagi na kończącą się kadencję rady gminy. Byłoby wielkim nietaktem, by te skargi od pani dyrektor i na panią dyrektor nie zostały rozpatrzone – komentuje.

Na pytanie, dlaczego Iwona Krupa nie miała wglądu w skargę, odpowiedzi już nie otrzymaliśmy.

Co z konfliktem?

O komentarz zwróciliśmy się do wójta Grzegorza Utrackiego. Zapytaliśmy, czy według szefa gminy występuje konflikt na linii wójt – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabełkowie. Poprosiliśmy również o odniesienie się do opinii Iwony Krupy, konkretnie o podejrzenia o negatywną ocenę jej osoby przez wójta z uwagi na udział jej męża w wyborach samorządowych po stronie kontrkandydata Adama Smyczka. Zwróciliśmy się także z prośbą do przewodniczącego komisji rewizyjnej, Waltera Witeczka o udostępnienie nam przedmiotowej skargi. Informacji do momentu zamknięcia gazety nie otrzymaliśmy.

Skontaktowaliśmy się również z Adamem Smyczkiem, kandydatem na wójta, radnym kadencji 2014 – 2018 a przy tym członkiem komisji rewizyjnej. Dowiedzieliśmy się, że radny nie mógł uczestniczyć w posiedzeniu, na którym omawiana była skarga. – Skargi nie otrzymałem, została jedynie odczytana na posiedzeniu komisji rewizyjnej – poinformował. Poprosiliśmy również o komentarz, tego nie otrzymaliśmy.

Do sprawy będziemy wracali.

Dawid Machecki

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.