Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Szpital będzie miał... piknikowy plac

08.11.2018 07:31 | 6 komentarzy | mak

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorota Kowalska już jakiś czas temu zapowiadała, że szykowana jest „mała niespodzianka” dla najmłodszych pacjentów. Na jednym ze spotkań uchyliła uchyliła rąbka tajemnicy. Powiedziała, że przy rydułtowskiej pediatrii powstanie plac piknikowy.

Szpital będzie miał... piknikowy plac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja weszła w fazę realizacji. Skwer za oddziałem pediatrycznym zmienia się na lepsze. Układane są alejki z kostki brukowej. Ustawione zostaną ławki, stoliki. Ale co najważniejsze - będą elementy zabawowe. - Myślę że nasi mali pacjenci i ich rodzice czy opiekunowie będą zadowoleni - cieszy się dyrektor szpitala Dorota Kowalska.

Pomysłowi przyklasnął ordynator rydułtowskiej pediatrii. - Dzieci, jak to dzieci, lubią się bawić. Ale żeby się bawić, powinny mieć do tego wyznaczony teren. Taki powstaje przy naszym oddziale - podkreśla ordynator pediatrii Stefan Cichy. Przypomina, że niegdyś przed budynkiem pediatrii do dyspozycji dzieci były huśtawki i karuzela. Ale zlikwidowano je, bo potrzebne było miejsce pod parking. - Mali pacjenci lubią wychodzić na podwórko przed szpitalem. Tak zawsze było i będzie. Z tą różnicą, że teraz nowe miejsce będzie dużo bardziej przyjemne i bezpieczne - zaznacza lekarz.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców.

(mak)