Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Patrol

Wagony jak pudełka zapałek - trwa akcja w Markowicach [ZDJĘCIA]

06.11.2018 08:34 | 0 komentarzy | ż
Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 10:11

TEKST AKTUALIZOWANY

Kolejarze pracują nad przywróceniem ruchu między Nędzą a Raciborzem.

Wagony jak pudełka zapałek - trwa akcja w Markowicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

[AKTUALIZACJA 6.11.2018 r., godz. 10.11]

Przejazd pociągów na szlaku Nędza – Racibórz po jednym torze planowany jest dzisiaj wieczorem. W Raciborzu od niedzieli pracują służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wszystkie przewrócone wagony zostały usunięte z torów. Trwa naprawa toru nr 2 uszkodzonego na długości ok.80 m, sieci trakcyjnej oraz kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Odbudowa toru nr 1 potrwa do 20.11.2018 r. ze względu na poważne uszkodzenia sieci trakcyjnej i 200 m toru.

Na odcinku Nędza – Racibórz obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi osobowe (Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie oraz IC ). Informacje o zmianach są na bieżąco podawane na stacjach, przystankach, na stronie internetowej www.portalpasazera.pl oraz przez drużyny konduktorskie. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustala specjalna komisja.


Na miejscu wykolejenia 9 wagonów towarowych w Raciborzu pracują służby PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Po dokładnym sprawdzeniu stwierdzono, że uszkodzeniu uległy sieć trakcyjna i tory: jeden na długości około 200 metrów i drugi na długości około 80 metrów. Na miejscu pracują dwa pociągi techniczne, ciężki dźwig oraz pociąg sieciowy. Trwa usuwanie przewróconych wagonów. Gromadzone są materiały do odbudowy torów. Priorytetem dla służb PLK jest jak najszybsze wznowienie ruchu na odcinku Nędza – Racibórz. Ze wstępnych prognoz wynika, że może to nastąpić we wtorek, 6 listopada, wieczorem.

Na odcinku Nędza – Racibórz obowiązuje nadal zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi osobowe (Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie oraz IC). Informacje o zmianach są na bieżąco podawane na stacjach, przystankach, na stronie internetowej www.portalpasazera.pl oraz przez drużyny konduktorskie. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

fot. Racibórz 112/Facebook


Zobacz również: