Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Ruszają przesłuchania do Fedrowania

05.11.2018 16:51 | 0 komentarzy | kama

Wodzisławskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Vladislavia” zapraszają dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w 9. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 21 listopada.

Ruszają przesłuchania do Fedrowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek, 30 listopada o godz. 9:00 w sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tematyka gawęd powinna być związana z życiem śląskiej rodziny. Mile widziane będą gawędy odnoszące się do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Jury wybierze po trzech laureatów z czterech kategorii wiekowych. Do udziału w tegorocznej edycji po raz pierwszy zapraszamy najmłodszych miłośników gwary śląskiej – przedszkolaków.

- Konkurs od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Poszerzyliśmy jego formułę o udział przedszkolaków, by jeszcze mocniej kultywować gwarę śląską i regionalną tradycję – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz zaproszenie na poczęstunek. Po zakończeniu przesłuchań zostanie ogłoszona lista finalistów, dokładny werdykt zostanie odczytany 14 grudnia br. na Gali Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce” w WCK. Na laureatów trzech pierwszych miejsc w czterech kategoriach wiekowych czekają nagrody.

Regulamin imprezy oraz karta zgłoszenia (z adresem wysyłki) dostępne są na stronie WCK.

/Materiały prasowe/