Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Prezydent Lenk: jeśli wygram to na styku. Wieczór wyborczy w Smakach Świata

04.11.2018 21:30 | 4 komentarze | ma.w

Mirosław Lenk zaprosił swoich radnych i przyjaciół do restauracji na Rynku i oczekuje na wieści o wynikach wyborów samorządowych. Niedziela upłynęła mu na jeździe rowerem i spotkaniu z rodziną.

Prezydent Lenk: jeśli wygram to na styku. Wieczór wyborczy w Smakach Świata
Mirosław Lenk w Smakach Świata - 2 tura wyborów, tuż po godz. 21.00
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Jeśli Racibórz potrzebuje zmiany, to ona nastąpi, a czy tak będzie zdecydują o tym wyborcy - przyznaje obecny prezydent. Jego goście twierdzą, że Lenk wygra.- Jeśli wygramy to na styku - przewiduje włodarz.

Prezydent jeszcze w piątek mówił, że jest gotowy do pracy i jeśli raciborzanie mu zaufają to od poniedziałku do niej przystępuje na kolejne pięć lat (w praktyce niezależnie od dzisiejszch wyborów Lenk pozostanie w urzędzie do końca kadencji czyli do 16 listopada).

W momencie gdy Lenk i jego przyjaciele weszli do lokalu w telewizji podano, że w Gdańsku wygrał prezydent Adamowicz kandydat PO. - U nas nie ma takiej polaryzacji jak w Gdańsku i wszystko jest możliwe - uważa M. Lenk.

- To była spokojna niedziela, trochę na rowerze, a później spotkanie z wnuczką - powiedział nam Mirosław Lenk. Głosował na Ocicach po południowej mszy.


Aktualizacja:

- Będziecie teraz totalną opozycją - zwrócił się do zebranych wiceprezydent Wojciech Krzyżek gdy wiadomo już było, że jego szef nie wygra wyborów. Henryk Mainusz oznajmił, że dwie komisje - rewizyjną i nową w strukturze komisję skarg rządzący muszą oddać w ręce opozycji. Ochoczo podszedł do tematu Stanisław Borowik, który powiedział, że pierwszy zgłosi się do rewizyjnej.

Mirosław Lenk opuścił restaurację kilkanaście minut po godz. 22.00. Przed wyjściem przekazał jeszcze: Gratuluję rywalowi. Jako raciborzanin liczę, że będzie teraz spełniał złożone obietnice, bo program ma ambitny - podsumował.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Radny miasta Racibórz, strażak.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych