Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Pracownicy służby zdrowia z ministerialnymi odznaczeniami

04.11.2018 09:19 | 2 komentarze | mak

10 pracowników szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach otrzymało odznaki przyznane przez ministra zdrowia. Z inicjatywą nadania odznaczeń wystąpiła dyrektor szpitala Dorota Kowalska.

Pracownicy służby zdrowia z ministerialnymi odznaczeniami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od lat pracują na rzecz służby zdrowia w powiecie wodzisławskim. Zostali za to wyróżnieni. Podczas ostatniej w tej kadencji sesji rady powiatu wodzisławskiego, 10 pracowników Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu odebrało odznaki "Za zasługi dla ochrony zdrowia". Odznaki przyznał minister zdrowia. To forma podziękowania za długoletnią i wzorową pracę zawodową oraz podejmowanie działań w zakresie profilaktyki, promocji zdrowia, podnoszenia kwalifikacji czy wdrażania i usprawniania metod pracy oraz poprawy warunków zdrowotnych i higienicznych szpitala.

Odznaki otrzymali: Joanna Niewiem - zastępca lekarza kierującego Oddziałem Pediatrycznym (szpital w Rydułtowach), Stefan Cichy - p.o. lekarza kierującego Oddziałem Pediatrycznym (szpital w Rydułtowach), Jolanta Kukuczka-Sułkowska - lekarz kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych II (szpital w Wodzisławiu), Krzysztof Wieczorek - lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej (szpital w Wodzisławiu), Aurelia Kupczyk - p.o. pielęgniarki oddziałowej na izbie przyjęć (szpital w Rydułtowach), Krystyna Piontek - pielęgniarka odcinkowa na Oddziale Anestezjologi i Intensywnej Terapii (szpital w Wodzisławiu Śląskim), Helena Orłowska - zastępca pielęgniarki oddziałowej Oddziału Chorób Wewnętrznych (szpital w Rydułtowach), Bernadeta Szewczyk - położna zabiegowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym (szpital w Wodzisławiu), Marianna Łaczmańska-Gojny - starszy lekarz asystent na Oddziale Pediatrycznym (szpital w Rydułtowach), Kazimierz Łączka - starszy lekarz asystent na Oddziale Pediatrycznym (szpital w Rydułtowach).

Wspólnie z dyrektor szpitala Dorotą Kowalską odzna ki wręczyli starosta Ireneusz Serwotka i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala. - Chciałem serdecznie pogratulować i podziękować za wieloletnią pracę na rzecz naszego szpitala. Swoją postawą zasługujecie na te odznaczenia. Dziękuję też, że przez ostatnie lata byliście cierpliwi. Bo również dzięki tej cierpliwości szpital powoli wychodzi na prostą - mówił starosta Serwotka.

(mak)

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski