Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Ekipa remontowa znalazła węża. Schował się pod panelami

02.11.2018 11:39 | 3 komentarze | juk

W trakcie prac remontowych prowadzonych w jednym z mieszkań w Pszowie znaleziono... ponad metrowego pytona tygrysiego!

Ekipa remontowa znalazła węża. Schował się pod panelami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31 października ekipa remontowa podczas prac wykonywanych w jednym z mieszkań na osiedlu Tytki w Pszowie natknęła się na niecodziennego gościa. W trakcie zrywania ściennych paneli budowlańcy znaleźli ponad metrowego węża. O znalezisku niezwłocznie poinformowali straż pożarną. - Ekipa nie kryła zdziwienia ze swojego odkrycia - mówi nam dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Na miejsce zdecydowano się również wezwać lekarza weterynarii.

Po przybyciu na miejsce fachowców udało się gada bezpiecznie schwytać. Okazało się, że był to pyton tygrysi o długości 120 centymetrów. Musiał więc to być jeszcze młody osobnik, bo dorosłe okazy osiągają nawet 8 metrów. Choć pytony tygrysie mają ostre zęby, nie są jednak jadowite.

Naturalnym środowiskiem dla tego gatunku węża jest południowa Azja. Chroniony jest międzynarodową konwencją CITES oraz odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Aby zostać właścicielem takie gada, trzeba go wcześniej zarejestrować w magistracie. Strażacy sprawdzili sąsiednie mieszkania na osiedlu Tytki, nikt jednak nie przyznał się do posiadania znalezionego pytona. Do mieszkania prawdopodobnie przedostał się kanałami wentylacyjnymi. Obecnie przebywa pod opieką lekarza weterynarii.

fot. Pixabay.com