Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patriotycznie w Kornowacu. Śpiewali i recytowali [ZDJĘCIA]

31.10.2018 14:00 | 0 komentarzy | mad

Kształtowanie postaw opartych na wartościach wspólnych oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i pogłębienie wiedzy historycznej w środowisku lokalnym – to główne cele konkursu recytatorskiego i wokalnego zorganizowanego we wtorek 30 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej i Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej to działania zaplanowane i zrealizowane w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-21 sfinansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej oraz wsparte środkami przekazanymi na ten cel przez wójta Grzegorza Niestroja – informuje Katarzyna Franica, koordynator programu „Niepodległa” w SP w Kornowacu. W konkursie uczestniczyło 38 uczniów z Kobyli, Lysek, Pogrzebienia, Rudnika, Raciborza oraz Rzuchowa.

Do prac w komisjach konkursowych zaproszeni zostali emerytowani nauczyciele, będący szczególnie zasłużeni w budowaniu tradycji szkoły i środowiska lokalnego: Bernadeta Gajda, Genowefa i Gerard Gawliczek, Krystyna Kura oraz nauczycielka języka polskiego B. Placek.

Wyniki:

Recytacja:

Kl. 1-3

  • D. Gembalczyk, A. Łomnicki, H. Scheithauer

Kl. 4-6

  • M. Cieślik, E. Fibic, F. Krakowczyk, N. Pęczek

Kl. 7-8;3G

  • N. Halama, P. Helis, J. Krasek, M. Nowak

Śpiew:

Kl. 1-3

  • E. Franica, M. Staroń

Kl. 4-6

  • J. Gatzka, M. Kołpacka, M. Rybak, H. Uriasz

Kl. 7-8;3G

  • N. Halama, J. Kowalska, K. Krolik

Wszyscy recytatorzy i wokaliści otrzymają dyplomy uczestnictwa, upominki przekazane przez gminę, ręcznie haftowane przez uczniów zakładki z hasłem patriotycznym, biało-czerwone opaski naramienne. Trafią do nich również foldery z wystawy, która została zorganizowana w ramach wydarzenia, a nawiązywała do walk o polskość na terenie gminy Kornowac i w okolicznych miejscowościach.

Laureaci nagrody i dyplomy odbiorą 7 listopada, o godz. 17.00 podczas „Wieczoru Wielkich Polaków”.

źródło: SP w Kornowacu, opr. (mad).

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.