Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nowy plac Długosza: z wielopiętrowym budynkiem i dużym podziemnym parkingiem. Polowy rozmawia z inwestorem

31.10.2018 00:10 | 15 komentarzy | ma.w

Dariusz Polowy kandydujący na prezydenta Raciborza zapowiada sprzedaż placu Długosza i budowę wysokiego obiektu za 20-30 mln zł. Mówił o tym na spotkaniu z mieszkańcami w Browarze Rynek. Opisał budynek, inwestora nie ujawnił, odpowiedział na wątpliwości związane z reakcją ludzi z sąsiedztwa i parkowaniem.

Nowy plac Długosza: z wielopiętrowym budynkiem i dużym podziemnym parkingiem. Polowy rozmawia z inwestorem
Dariusz Polowy krytykuje "klocek" na Rynku i uważa, że zabudowa centrum wymaga poważnych decyzji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywal wyborczy Mirosława Lenka krytycznie wypowiadał się o aktualnej wizji dla placu Długosza - jego rewitalizacji za unijną dotację, ze zbudowaniem w miejscu starej stacji benzynowej piętrowego obiektu gdzie mają powstać m.in.: szalety, pralnia samoobsługowa i kafejka internetowa. Uważa te plany za "sztuczne wyszarpywanie piędzy unijnych" oraz "kulę u nogi", której będą się wstydzić następne pokolenia. - Zabudowa ścisłego centrum to poważna decyzja. Jak coś już tam powstanie to tak łatwo się tego nie wyburzy - opowiadał na spotkaniu w Browarze.

Dariusz Polowy o wielopiętrowym budynku za 20 - 30 mln.mp3

Jak oznajmił Polowy, ma on zapewnienie ze strony inwestora, że ten chce kupić plac Długosza i wznieść tam wielopiętrowy budynek z podziemnym parkingiem, który ma wypełniać obecną funkcję parkingową placu. Na parterze i piętrze przewidywane są funkcje handlowe, integracyjne i miejsce dla np. start-upów. O tym co znajdzie się wyżej D. Polowy nie powiedział, bo nie ma upoważnienia inwestora.

Leszek Szczasny - pralnia to przykrywka.mp3

Uczestnicy spotkania pytali kim jest inwestor, ale kandydat nie chciał powiedzieć tłumacząc się, że jeśli nie wygra wyborów, to biznesmen może być kojarzony z Polowym, a tak będzie mógł przyjść na rozmowy do urzędu bez skojarzeń z opcją polityczną.

Pytania o reakcje ludzi-sąsiadów i funkcje parkingowe.mp3

Padło pytanie o wielkość inwestycji. D Polowy powiedział, że wie o szacunkach rzędu 20-30 mln zł nakładów. Jeden ze słuchaczy wspomniał, że na placu Długosza trzeba będzie przeprowadzać skomplikowane prace archeologiczne, które pochłoną miliony złotych.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza