Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Debaty nie będzie. Bo... czas jej nie sprzyja

28.10.2018 21:02 | 28 komentarzy | juk

W niektórych miastach wyścig wyborczy nadal trwa. Tak jest m.in. w Pszowie, gdzie o fotel burmistrza w drugiej turze rywalizować będą Czesław Krzystała i Ryszard Zawadzki. Liczne grono mieszkańców liczyło na debatę obu panów. Ta jednak się nie odbędzie.

Debaty nie będzie. Bo... czas jej nie sprzyja
Kadr z debaty kandydatów na prezydenta Wodzisławia Śl., która odbyła się 15 października
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas debat przedwyborczych kandydaci mogą nie tylko konfrontować się ze swoimi rywalami, ale przede wszystkim opowiedzieć wyborcom o swoim programie. W ten sposób mają szansę na przekonanie nieprzekonanych do oddania na nich głosu. Kiedy okazało się, że w Pszowie będzie miała miejsce dogrywka wyborcza, bo pierwsza tura wyborów nie wyłoniła zwycięzcy, wielu mieszkańców miało nadzieje, że owa debata się odbędzie. Rzeczywistość zweryfikowała jednak te oczekiwania.

W piątek, 26 października KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa wspólnie z Ryszardem Zawadzkim  wystosowało zaproszenie do Czesława Krzystały z KWW Pszów – Nasza Wspólna Sprawa. "Przed nami druga tura wyborów na stanowisko burmistrza Pszowa. To niezwykle ważny dla miasta moment. Wyborcy już 4 listopada podejmą ostateczną decyzję" rozpoczął zaproszenie Ryszard Zawadzki. "W związku z tym proponuję zorganizowanie debaty kandydatów. (...) Proponuję by formułę, miejsce i czas uzgodnić wspólnie" – pisał Zawadzki.

Odpowiedź na zaproszenie dotarła do KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa jeszcze tego samego dnia. "Mam świadomość, że bezpośrednia wymiana poglądów pomiędzy mną, a Panem Ryszardem Zawadzkim w ramach debaty mogłaby stanowić dla mieszkańców dodatkowe źródło informacji. Jednakże czas nie jest naszym sprzymierzeńcem" tłumaczył Czesław Krzystała. Dodał, że nadchodzący tydzień jest dla większości mieszkańców czasem szczególnym. "Poświęcamy go na odwiedziny cmentarzy i spotkania z bliskimi. Dlatego uważam, że ten czas nie do końca jest czasem odpowiednim na takie spotkanie" pisał Krzystała.

26 października podczas krótkiego spotkania kandydaci na urząd burmistrza Pszowa wspólnie ustalili, że ze względu m.in. na przytoczone przez Krzystałę okoliczności debata między nimi się nie odbędzie.

Ludzie:

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.