Kamczyk, Kamczyk i jeszcze raz Kamczyk. Górnik wygrał w hicie ekstraligi [ZDJĘCIA]

Piłkarka z Krzyżanowic, 22-letnia Ewelina Kamczyk bije kolejne rekordy. W niedzielę zanotowała hat-tricka w hicie ekstraligi rozegranym na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu. Mistrz Polski Górnik Łęczna w którym występuje Kamczyk, zmierzył się z wicemistrzem - Czarnymi i wygrał 5:2.

Mecz lepiej rozpoczęły piłkarki z Łęcznej. W 16. minucie Gabriela Grzywińska uderzyła z dystansu, a odbitą piłkę do bramki posłała Ewelina Kamczyk. Do przerwy spotkanie było wyrównane, ale więcej jakości piłkarskiej było po stronie przyjezdnych. Po przerwie miejscowe przycisnęły rywala i wyrównały stan meczu. Gola w 52. minucie na 1:1 zdobyła Joanna Operskalska. Górnik ponownie objął prowadzenie pięć minut później. Sędzia odgwizdała rzut karny dla łęcznianek. Do wykonania jedenastki podeszła Kamczyk i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonała bramkarkę Czarnych. Kolejny gol padł w 63. minucie po rzucie rożnym - dośrodkowywała Kamczyk, a piłkę do bramki skierowała Grzywińska. Gospodynie podłamane oddały nieco pole gry, a wykorzystała to... Kamczyk, która pięknie z dystansu przymierzyła, a piłka wpadła w okienko. Hat-trick, a zarazem bramki nr 21, 22 i 23 w sezonie dopiero w 11 meczu! Piłkarka z Krzyżanowic miała jeszcze udział przy piątej bramce dla Górnika. Kamczyk została sfaulowana w polu karnym, a jedenastkę tym razem pewnie wykonała Emilia Zdunek. Czarni pod koniec strzelili swoją drugą bramkę. Z bliska nożycami do bramki piłkę skierowała Martyna Wiankowska. Mogła paść jeszcze trzecia bramka, ale w doliczonym czasie gry z karnego w słupek trafiła Patricia Hmirova. Górnik pewnie zwyciężył 5:2 i zanotował komplet zwycięstw w rundzie jesiennej.

Przed zimą w ekstralidze zostaną rozegrane jeszcze trzy mecze z wiosny. Górnik zmierzy się z zespołami z dołu tabeli - AZS Wrocław, AZS PSW Biała Podlaska i Olimpią Szczecin. Kamczyk będzie miała zatem okazję do strzelenia kolejnych goli w ekstralidze. W barwach Górnika ma ich już 101 - co jest rekordem klubu. Krzyżanowiczanka dwukrotnie z rzędu została najlepszą strzelczynią w lidze. W sezonie 2016/17 strzeliła 29 bramek, w 2017/18 miała ich 35.

W drużynie Górnika poza Kamczyk zagrały również byłe zawodniczki Unii Racibórz: Natasza Górnicka, Emilia Zdunek i Gabriela Grzywińska. W drużynie Czarnych grały także związane wcześniej z Unią Dżesika Jaszek z Cyprzanowa i Karolina Wieczorek z Raciborza.

KKS Czarni Sosnowiec - GKS Górnik Łęczna 2:5 (0:1)

Joanna Operskalska 52., Martyna Wiankowska 89. - Ewelina Kamczyk 16., 57.-k., 72., Gabriela Grzywińska 63., Emilia Zdunek 85.-k.

Żółte kartki: Szymańska (Czarni) - Grzywińska, Grabowska, Grec, Górnicka, Kamczyk (Górnik)

Skład Czarnych: Anna Szymańska - Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Patricia Fischerova, Patrycja Matla, Dżesika Jaszek, Karolina Wieczorek, Patricia Hmirova, Dagmara Grad, Marta Cichosz, Martyna Wiankowska oraz Martyna Małysa, Joanna Węcławek, Dorota Hałatek, Oliwia Ogierman, Oliwia Cichy.

Skład Górnika: Anna Palińska - Małgorzata Grec, Sylwia Matysik, Patrycja Rogalska, Dominika Grabowska, Patrycja Balcerzak, Ana Jelencić, Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk, Emilia Zdunek oraz Klaudia Kowalska, Krystyna Sikora, Aleksandra Drąg, Iga Karpińska, Alicja Dyguś, Agata Guściora.