Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Plany były, ale nowego przedszkola nie będzie?

19.10.2018 21:57 | 0 komentarzy | juk

Były szumne zapowiedzi, kolorowe prezentacje... i to by było na tyle. W Pszowie chcą odstąpić od pomysłu budowy nowoczesnego przedszkola.

Plany były, ale nowego przedszkola nie będzie?
Władze Pszowa chcą by pomieszczenia po Szynku wypełniły się gwarem przedszkolaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

przygotowaniem przetargu na budowę przedszkola zostały zaprzestane? Do tej pory nie informowała pani radę o żadnych zmianach w tym zakresie. Po co były te szumne zapowiedzi i kolorowe prezentacje? Uczestniczyliśmy w spektaklu! - mówił oburzony działaniami burmistrz miasta radny Piotr Kowol. Katarzyna Sawicka-Mucha wyjaśniła, że zmiany zostały dokonane z powodu otrzymanych decyzji o zwrotach podatków od wyrobisk górniczych. Zaś adaptacja wolnych pomieszczeń w budynku Gościńca Pszowskiego, a konkretnie po dawnym Szynku będzie tańszym rozwiązaniem niż budowa nowego obiektu. W konsekwencji efekt będzie ten sam - miejsca dla dzieci w przedszkolach zostaną zabezpieczone.

Prasa pierwszym źródłem informacji

W toku gorącej dyskusji radny Kowol zapytał burmistrz o koszt prac adaptacyjnych w budynku OSP Krzyżkowice. W prasie oraz mediach społecznościowych pojawiały się kwoty rzędu miliona złotych, z kolei radni w budżecie zarezerwowali na ten cel jedynie 221 tys. zł. Burmistrz poinformowała, że obecnie prace wyniosły miasto 146 tys. zł. - Czy ktoś z państwa radnych słyszał, że taki był koszt adaptacji? Nikt nie został o tym poinformowany - mówił Kowol. Katarzyna Sawicka-Mucha odpowiedziała, że nikt z radnych o szacunki nie pytał. - Wszystkie wyliczenia były podane w jednym z wrześniowych numerów "Nowin Wodzisławskich". Proszę sobie przeczytać - poinformowała. W tym momencie dyskusję przerwał przewodniczący rady Czesław Krzystała, upominając burmistrz, że radni nie powinni szukać informacji dotyczących miasta na łamach prasy, a być na bieżąco informowani przez władze. - Takie zachowanie jest nie w porządku - skwitował i zamknął dyskusję na ten temat.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę budżetową bez m.in. zapisów dotyczących rezygnacji z budowy przedszkola na koszt adaptacji pomieszczeń po Szynku.