Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Mieszkaniec nawtykał włodarzom miasta i radnym

19.10.2018 21:07 | 3 komentarze | juk

Mieszkaniec Radlina apeluje o naprawę jednego z chodników w mieście. Przy okazji wytyka radlińskim rajcom bezczynność.

Mieszkaniec nawtykał włodarzom miasta i radnym
Na początku października mieszkańcy Radlina mieli okazję porozmawiać z władzami miasta. Jeden z nich zaalarmował o kiepskiej nawierzchni chodnika przy ul. Hallera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku października odbyły się cztery spotkania włodarzy z mieszkańcami Radlina w czterech różnych częściach miasta. Były okazją do rozmów radlinian z włodarzami miasta o różnych ważnych dla mieszkańców sprawach. Uczestniczyli w nich zarówno włodarze, przedstawiciele miejskich jednostek, jak i radni. Podczas jednego ze spotkań mieszkaniec Radlina poskarżył się na fatalną nawierzchnię jednego z chodników. Nie omieszkał również wytknąć radnym bezczynności.

Wyrzuty mieszkańca

W trakcie spotkania na Redenie jeden z mieszkańców zaalarmował włodarzy o kiepskim stanie technicznym chodnika wzdłuż ul. Hallera. - Widziałem, jak ludzie o mało sobie krzywdy tam nie robili. Tam są ogromne nierówności, brakuje nawet fragmentów kostek brukowych. Nie może tak być, że zniszczonych chodników latami się nie naprawia! - mówił zbulwersowany mieszkaniec. Zwrócił się także do radlińskich rajców. - Myślę, że radni powinni być czynnymi przedstawicielami miasta i wychodzić naprzeciw mieszkańcom. Po to żeśmy was wybrali drodzy państwo. Coś trzeba robić, a nie tylko chodzić na sesje rady miasta - zauważył. - Czy wy chodzicie o własnych nogach chodnikiem przy ul. Hallera? Bo mnie jest za niego wstyd - dodał rozżalony bezczynnością rajców.

Nie mogą wyremontować, bo?

Burmistrz Radlina Barbara Magiera wyjaśniła mieszkańcowi, że zarządcą chodnika wzdłuż ul. Hallera nie jest miasto, a Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. Z tego powodu miasto nie może wykonywać na nim żadnych napraw. Dopiero po rozmowach z jego administratorem oraz sfinansowaniu połowy inwestycji naprawa może mieć miejsce. Będący na sali radni (m.in. Agata Strójwąs i Andrzej Gaca, którzy reprezentują mieszkańców ul. Hallera) nie odnieśli się do zarzutów mieszkańca.