Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Spór sądowy w Pietrowicach Wielkich. Sądzili się wójt i szef rady

19.10.2018 20:21 | 2 komentarze | ma.w

Samorządowcom poszło o treści opublikowane przez Henryka J. Marcinka, przewodniczącego rady gminy w gazetce - materiale komitetu wyborczego, dystrybuowanej w całej gminie. Szef rady postawił tam wójtowi Andrzejowi Wawrzynkowi szereg zarzutów. Włodarz zażądał sprostowania i procesował się przez minione dwa tygodnie z głową rady gminy w trybie wyborczym.

Spór sądowy w Pietrowicach Wielkich. Sądzili się wójt i szef rady
Wójt A. Wawrzynek na ostatniej sesji z przewodniczącym H.J. Marcinkiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W gazetce Henryk J. Marcinek pisał m.in. o: "wójcie i jego dworze"; podwyżce o 70% cen za wywóz śmieci, przez co gmina ma najdroższe śmieci w powiecie; kosztach utrzymania wójta mających rocznie sięgnąć 240 tys. zł i w ciągu kadnecji ok. 1 mln zł; o wypłynięciu z budżetu gminy ogromnej kwoty na konto firmy Borbud budującej Centrum Społeczno - Kulturalne.

Sąd Okręgowy w Gliwicach Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku Wydział II Cywilny 8 października postanowił zakazać Henrykowi Joachimowi Marcinkowi rozpowszechniania powyższych nieprawdziwych informacji i ogłosić w gminie (publikacja w gazetce gminnej i na tablicach ogłoszeń), że roczne dochody wójta to ok. 144 tys. zł; że kwoty z budżetu gminy na rzecz Borbudu zostały zasądzone przez Sąd Apelacyjny w Katowicach, a rada gminy akceptowała ich wypłatę 4 czerwca 2018 roku.

Przewodniczącemu nakazano w postanowieniu sądu zamieszczenie przeprosin dla wójta Andrzeja Wawrzynka.