Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Wprowadzili w błąd wyborców? Chodzi o miejsce do głosowania

19.10.2018 15:54 | 1 komentarz | juk

W materiałach wyborczych KWW Radlin Naszym Domem podano błędne informacje dotyczące lokalu wyborczego jednego z okręgów.

Wprowadzili w błąd wyborców? Chodzi o miejsce do głosowania
Fragment papierowego wydania pisma Radlin Naszym Domem, w którym podano błędny adres lokalu wyborczego dla okręgu nr 11
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dokładnie z wybiciem północy zacznie się cisza wyborcza przed niedzielnym głosowaniem, podczas którego radlinianie wybiorą miejskich radnych, burmistrza i swoich reprezentantów w sejmiku śląskim. W czasie finału kampanii nie można jednak narzekać na nudę. - KWW Radlin Naszym Domem wprowadza w błąd wyborców - alarmuje nas jeden z mieszkańców.

"Zmieniamy Radlin" - tak brzmi nazwa pisma wydanego przez KWW Radlin Naszym Domem. W magazynie zamieszczono wywiad z Barbarą Magierą (kandydatką ugorowania starającą się o reelekcję na stanowisku burmistrza Radlina), informacje dotyczące zrealizowanego programu z 2014 r. oraz plany komitetu na przyszłe lata. Opublikowano również tabelę z numerami okręgów oraz przypisanymi do nich kandydatami komitetu i adresami poszczególnych lokali wyborczych. Okazuje się, że sztab wyborczy w tym miejscy popełnił fatalny błąd.

Jako miejsce do głosowania okręgu nr 11 wskazano "Dom Kultury Miejski Ośrodek Kultury ul. Mariacka 9". Jest to jednak błędny komunikat. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej mieszkańcy zamieszkujący ulice: Kwiatowa, Mariacka do nr 28 parzyste, Mariacka do nr 93 nieparzyste, Wolności, Przyjaźni od nr 18 do końca wszystkie (czyli okręgu nr 11) głosują w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji mieszczącym się przy ul. Korfantego 17.

Błędna informacja w elektronicznym wydaniu pisma została skorygowana. Ale w gazetach papierowych, które od kilku dni były przez przedstawicieli ugrupowania dostarczane mieszkańców - już nie. Próżno szukać także jakiegokolwiek komunikatu prostującego błędne informacje. Dlatego o skomentowanie sprawy poprosiliśmy Zbigniewa Podleśnego (który jest odpowiedzialny za działania związane z kampanią wyborczą KWW Radlin Naszym Domem). Pytania na jego skrzynkę mailową wysłaliśmy o godz. 12.24. 

Publikujemy w całości stanowisko KWW Radlin Naszym Domem:

Pismo KWW Radlin Naszym Domem Zmieniamy Radlin liczy 16 stron. Jedynie nasz komitet stworzył tak obszerny komunikat skierowany do mieszkańców. Omyłka wystąpiła w jednym miejscu, w jednej rubryce. Dotyczyła ona miejsca, gdzie odbędzie się głosowanie dla okręgu nr 11 obejmującego ulice: Wolności (dawniej Findera), Kwiatową, oraz część ulic: Mariackiej i Przyjaźni. Pojawiła się ona obok nazwiska oddanej swojemu Miastu radnej Joanny Fejkiel, jedynej kandydatce z okręgu nr 11, która faktycznie tam mieszka i dba o jego sprawy.

Już wczoraj (18 października) wszystkim mieszkańcom okręgu nr 11, którzy otrzymali naszą gazetę, zostały doręczone pisemne sprostowania wyjaśniające istotę omyłki i przeprosiny. Kolejne egzemplarze zawierają już poprawkę.

Wyrażamy ubolewanie wobec ewidentnej omyłki i przepraszamy tych z Państwa, którzy mogli mieć wątpliwości gdzie 21 października mogą oddać swój głos. Zapraszamy raz jeszcze mieszkańców okręgu nr 11 do urny wyborczej w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie, powszechnie znanym jako Dom Sportu.

Z naszym pismem w wersji elektronicznej można zapoznać się na http://zmieniamyradlin.pl/nasze-pismo